YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aranan öğretim görevlisi yakalandı
Aranan öğretim görevlisi yakalandı
06 Ocak 2010 17:37
Meslektaşını öldürdüğü iddiasıyla aranan öğretim görevlisi İzmir'de yakalandı.

Gaziantep Üniversitesinde 1999 yılında öğretim görevlisi olarak çalıştığı dönemde meslektaşını öldürdüğü iddiasıyla 21 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan, Şartlı Salıverme Yasası'ndan yararlanarak tahliye olan ve değişen İnfaz Kanunu kapsamında 8 ay daha hapis yatması gerektiği tespit edilerek hakkında yakalama kararı çıkarılan kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi İnfaz Büro Amirliği ekipleri, cinayet suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Tuncay Keleş'in (45) Gültepe semtinde bir adreste bulunduğunu öğrendi. Belirlenen adrese baskın düzenleyen infaz ekipleri, Keleş'i yakaladı.

Gözaltına alınan Keleş'in, Gaziantep Üniversitesinde 1999 yılında öğretim görevlisi olarak çalıştığı dönemde meslektaşı Hamza Çivi'yi tabancayla öldürdüğü, yargılanması sonucu 21 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldığı, Şartlı Salıverme Yasası'ndan da yararlanarak tahliye olduğu, değişen İnfaz Kanunu kapsamında 8 ay daha hapis yatması gerektiği için hakkında yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.

Tuncay Keleş'in, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler