YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da fırtına çatı uçurdu
Yurdu etkisi altına alan kuvvetli yağışlar ve soğuk hava en çok etkilediği yerlerden biri de Antalya oldu... Antalya'da fırtına çatı uçurdu...
Antalya'da fırtına çatı uçurdu
08 Şubat 2010 / 12:31 Güncelleme: 08 Şubat 2010 / 12:32

Kanal A Haber Merkezi - A.A. - İHA - Antalya'da, sabahın erken saatlerinde şiddetli yağmur ve fırtına başladı. Okulların 1 gün tatil edildiği Antalya'da, sabah başlayan fırtına etkisini göstermeye başladı.

Kentin Konyaaltı sahilinde dev dalgalar oluşurken bazı arabalar yollarda kaldı. Elektrik tellerinin koptuğu, ağaçların devrildiği Antalya'da fırtınanın şehir merkezi ve tüm ilçelerinde etkili olacağı, hızı zaman zaman 100 kilometrenin üzerine çıkacağı bildirilirken, fırtına ile birlikte yağışın devam edeceği ifade edildi. Antalya'da aşırı yağış sonucu metrekareye 200 kilogram yağışın düşeceği tahmin ediliyor.

Bu arada, Antalya taraflarında olan Konya'nın Taşkent ilçesinde de fırtına ve aşırı soğuklar olduğu, Taşkent Belediyesi'nden sabah yapılan anonsla okulların bugün tatil edildiği belirtildi.

MANAVGAT'TA FIRTINA VE YAĞMUR, HAYATI OLUMUZ ETKİLİYOR

Antalya'nın Manavgat ilçesinde şiddetli fırtına ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. İlçede dün gece 22.00 sularında başlayan fırtına ve yağmur etkisini sürdürüyor.

Antalya Valiliği'nin fırtına ve sağanak yağış uyarıyla birlikte Manavgat Barajı'nın kapakları açıldı. Baraj kapaklarının açılmasıyla Manavgat Irmağı'nda su seviyesi yükseldi. Irmağın yakınlarındaki işyerleri sular altında kaldı. Irmağın sularının bastığı Cafe Şamdan'ın İşletme Müdürü Zühal Bakır, bu sefer erken davranarak işlemeye ait eşyaları sel suyuna kaptırmadıklarını söyledi. Bakır, "İşletmemizi 4 ay içinde 5'nci kez su bastı. Su taşkınları bize bu yıl çok bunalttı. Çok yorulduk. Madden ve moral düşüklüğü olarak çok yorulduk. Çok zarar gördük." dedi.

Manavgat Belediyesi temizlik işlerinde çalışan Mustafa Gül de sabah saat 05.30'dan itibaren fırtına ve sağanak yağışı altında temizlik yaptığını söyledi. Temizlik yaparken çok üşüdüğünü belirten Gül, evine ekmek götürmek için yağmura da soğuğu da katlanmak zorunda olduğunu kaydetti.

Öte tandan Manavgat Botçular Derneği(MBD) Başkanı Ramazan Taş da ırmakta su seviyesinin yükselmesi üzerine botçuları uyardı. Taş, botçuların botlarını sel suyuna kaptırmaması için sıkı sıkıya bağlaması uyarısında bulundu. Manavgat Belediyesi de belediye hoparlöründen yaptığı anonslarla fırtına ve sağanak yağışa karşı vatandaşları uyarıyor.

İŞTE UÇAN ÇATIDAN GÖRÜNTÜLER

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler