YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya sahillerini aratmıyor: İZLEYİN
Antalya sahillerini aratmıyor: İZLEYİN
10 Ağustos 2009 15:23
Çatışma değil Pülümür Nehri kenarında şimdi plaj keyfi yaşanıyor

Yıllarca çatışma ve operasyon haberleriyle gündeme gelen Tunceli'de vatandaşlar, çatışmaların yaşandığı yerlerden biri olan Kutudere vadisi Pülümür Nehri kenarında şimdi plaj keyfi yaşıyor.
 


Zaman zaman askeri helikopterlerin, vatandaşların yüzdüğü bölgenin üstünden geçerek operasyon bölgesine asker taşıması ise, artık vatandaşları korkutmuyor. Eskiden yaz mevsimiyle birlikte tatillerini geçirmek için sürekli güney sahillerine gittiklerini anlatan vatandaşlar da artık Tunceli'nin güvenli ve güzel bir tatil bölgesi olduğunu söylüyor.
 


Havaların ısınmasıyla birlikte Tunceli merkeze bağlı Kutudere vadisi üzerinde bulunan Sinan Köyü plaj alanına giden vatandaşlar, Pülümür Nehri'nin suları ile serinliyorlar. Zaman zaman operasyon bölgesine asker taşıyan Skorski helikopterlerin üstlerinden geçişine aldırmayan vatandaşlar, sudaki eğlencelerine devam ediyor. Bodrum ve Marmaris sahillerini aratmayan Tunceli nehirlerinde doğanın güzelliğine dikkat çeken vatandaşlar, Munzur vadisi üzerinde kurulması düşünülen barajların ise yapımının durdurması gerektiğini savunuyor.
 


Yaz mevsimi nedeniyle tatilini Tunceli'deki akrabalarının yanında geçirmeyi tercih eden Şilan ve Dilan kardeşler ise Tunceli'yi çok sevdiklerini belirterek her yıl geleceklerini söylediler.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler