YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Annem sevimlilik yaptım yumuşamadı."
"Annem sevimlilik yaptım yumuşamadı."
"Annem sevimlilik yaptım yumuşamadı."
08 Nisan 2008 / 18:10 Güncelleme: 08 Nisan 2008 / 00:00

Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un boğazını keserek öldüren 21 yaşındaki hukuk fakültesi öğrencisi Başak Aydıntuğ, jandarmaya verdiği ifadede cinayeti nasıl işlediğini dakika dakika anlattı. Başak, annesini öldürdükten sonra kan olan elbiselerini bulaşık eldiveniyle yıkadığını, aynaya baka baka intihar etmek istediğini söyledi. Başak, olay günü annesiyle yaşadıklarını şöyle anlattı:


İLK TARTIŞMA SABAH YAŞANDI


"Annem Erzurum'a Konferansa gitmişti. 23 Mart sabah saat 08.30'da beni aradı ve geri döndüğünü söyleyerek, beni eve çağırdı. Eve geldiğimde annem bana nerede olduğumu sordu. Kütüphaneye ders çalışmaya gittiğimi söyledim inanmadı. Bana 'emin misin?' diye sordu, 'evet kütüphanedeydim' dedim. Bana, 'sana ulaşamadığım için Erzurum'dan erken geldim' dedi. Annem bana ulaşamayınca, babaannemi aramış, 'herhalde bir yerdesin gel de kızına biraz annelik et' cevabını alınca, hakaret edip telefonu suratına kapatmış. Aramızda yaşanan tartışmadan sonra odama çıkıp 15.30'a kadar ders çalıştım.


DERSLERİM İÇİN MUSKA YAPTIRDIM


Daha sonra bir taksiyle babaannemin evine gidip ders notlarını aldım. Yaklaşık 7 ay önce tanıştığım ve tarot merkezinde çalışan Aslı ismindeki arkadaşımın yanına gittim. Derslerimde başarılı olabilmek için muska gibi bir şeyler yazdırmak istedim. Aslı başka bir kadına kağıda yazılı bir muska yaptırarak bana verdi. Muskayı alıp eve gideceğim sırada annem aradı. Bir anda panik oldum ne diyeceğimi şaşırdım. Beysukent'e gelmek için otobüse bindiğimi, ancak yolumu kaybettiğimi söyledim. Bunun üzerine annem de bana, 'alçak yalancı, köpek, sürtük' diyerek hakaretlerine devam etti. Taksiyle babaannemin evine gittim. O da çok telaşlandı. Annem yeniden arayarak, 'bugün eve gelme, gelirsen elimden bir kaza çıkacak' dedi. Görüşmeden sonra annemin arkadaşı ve komşumuz olan Vedat beyle birlikte Beysukent'teki evime gittim. Tepkisinden korksam da doğruyu söylemeye karar verdim ve aslında büyü için evden çıktığımı söyledim.


SEVİMLİLİK YAPTIM YUMUŞAMADI


Annem de 'gerizekalı böyle hukuk fakültesi bitmez açıköğretim bile zor biter' dedi. Sinirlendim ama sevimlilik yaptım yumuşamadı. Ancak konu bir daha açılmadı. Birlikte annemin aldığı simitleri yedik. O bilgisayarıyla çalışırken, ben ceza kitabını okuyordum. Gece 02.00'ye kadar birlikte oturduktan sonra 'iyi geceler anne' diyip odama çıkıp ders çalışmaya devam edeceğimi söyledim. Annem, sert bir ses tonuyla 'yalan söylüyorsun odana çıkıp zıbarıyorsun. Kimi kandırıyorsun' dedi. Ama sabahlara kadar ders çalıştığımı o da biliyordu. Daha sonra kendisi odasına giderek yattı.


ET BIÇAĞINI ALDI


Adeta gözüm dönmüştü, öfke nöbetim gelmişti. Odama çıktıktan sonra alt kata indim büyükannemin et keserken kullandığı bıçağı çekmeceden aldım. Annemin odasına girdim ve üzerine atlayarak bıçağı boğazına sapladım. O anda aklıma bana yaptığı hakaretler geldi. Kısa bir boğuşmadan sonra boğazını kestim. Öldüğünü anladığım için daha fazla bıçak darbesinde bulunmadım. Bir süre annemi izledikten sonra pişmanlık içerisinde odama çıktım.


AYNAYA BAKARAK İNTİHAR EDECEKTİ


Banyoda aynaya baka baka intihar etmek amacıyla şah damarımı bulmaya çalıştım. 5-6 defa boğazımı ve ensemi kesmeye çalıştım. Daha sonra kendimi öldürmekten vazgeçtim. Belki kendimi kurtarırım diye eve hırsız girdi süsü vermeye çalıştım. Bıçağı naylon poşete koyarak balkonda sakladım. Annemin odasındaki çekmeceleri dağıtıp pencereyi açtım.


KANLI ELBİSELERİNİ YIKADI


En alt kattaki banyoya inerek annemden üzerime bulaşan kanlı giyeceklerimi yıkadım, kovanın içinde suya bastım. Boğuşma sırasında ellerim kesildiği için giyecekleri yıkamadan önce elime bulaşık eldivenlerini giydim. Arada annemin odasına giderek, 'ben ne yaptım' diye kendime soruyordum. Yerlerdeki kan izlerini sildikten sonra bir an önce evden çıkmak istedim. Komşumuz Vedat beyin kapısını çaldım ona, 'annem, annem, annem parçalandı' dedim. Beraber eve geldik, yatak odasına çıktık annemin o halini gördü. Annemin üzerini pikeyle örttüm. Jandarmaya olayın şokuyla eve hırsız girdiğini ve annemi öldürdüğünü söyledim ama sonra cinayeti itiraf ettim. Çok pişmanım."


İLACI O GÜN FAZLA KULLANDIM


Anne ve babasının boşanmasının ardından depresyona girdiğini belirten Başak, bu nedenle 'seroxat' isimli antidepresan ilacı kullandığını söyledi. Genç kız, o gün ilaçtan 4 tane kullandığını jandarmaya şöyle anlattı:


"İlaçtan günde bir tane içmem gerekiyordu. Ancak yıllar içinde kendimi iki adet içmeye alıştırdım. Yeni aldığım ilaç kutusuna olaydan sonra baktığımda 4 adet kullandığımı gördüm. Bu ilacın beni etkilemiş olduğunu düşünüyorum. Ayrıca annem ve babam evli oldukları zaman en ufak bir tartışmada annem babama saldırıyordu. Babam da üç-dört defa babaannemin evine kaçmıştı. Psikolojik sorunlarımın sebebi annemle babamın bu şekilde tartışmalarıdır. Ayrıca annemin bana zaman zaman saldırgan tavırları vardı. Babam, annemle fazla kalmamam konusunda bana teklinde bulunuyordu."HÜRRİYET


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler