YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annelerin huzuru her şeyin üzerindedir
Annelerin huzuru her şeyin üzerindedir
10 Mayıs 2015 11:39
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bizim için annelerin mutluluğu, annelerin huzuru, annelerin yüzlerinin gülmesi her şeyin üzerindedir" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yayımladığı mesajla tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Mesajında, "Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimiz; hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımalarıdır" değerlendirmesinde bulunan İslam, İslam inancına göre anneliğin dünyanın en yüce ve kutsal vazifelerinden biri, annelerin ise iyiliği en çok hak eden değerli varlıklar olduğunu vurguladı. 

Geleceğin anneleri olan kadın ve kız çocuklarının insan onuruna yakışan bir hayat sürmeleri, sağlık hizmetlerinden istihdama, eğitimden sosyal ve siyasal hayata katılıma kadar her alanda layık oldukları konuma getirmek ve değerli katkılarını görünür kılmak için çaba sarf ettiklerini aktaran İslam, mesajında şunları kaydetti: 

"Bütün arzumuz, bütün çabamız annelerin yüreklerinin yangın yerine dönmediği, annelerin evlat acısı yüzünden gözyaşı dökmediği bir Türkiye'yi inşa etmektir. Bizim için annelerin mutluluğu, annelerin huzuru, annelerin yüzlerinin gülmesi her şeyin üzerindedir. Tarihi bir yol kavşağı olan Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması büyük önem taşımaktadır. Bu sürece en büyük desteği yine annelerimiz verecektir. Bu anlamlı günde; annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak ve onların ilgisine layık olmak hepimizin asli görevidir. Anneler Günü vesilesiyle, toplumu şekillendirmede büyük rolü olan annelerimizi en içten duygularımla selamlıyor, genç yaşlı bütün annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler