YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne yüreği dayanamadı!
Anne yüreği dayanamadı!
18 Ocak 2010 14:35
Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklar sanırım hepiniz hatırlıyorsunuz. İşte o çocuklardan hala haber alınamadı. Kaybolan çocuklaran 11 yaşındaki Türkan Ay'ın annesi yaşadıklarına daha fazla dayanamadı ve kısmi felç geçirdi...

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklardan 11 yaşındaki Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay, yaşadığı üzüntü nedeniyle kısmi felç geçirdi.

Önceki gün kısmı felç geçiren Özlem Ay, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1 gün gözlem altına alınıp tedavi edildikten sonra taburcu edilip evine gönderildi.

Kızının kaybolmasından sonra yaşadığı üzüntünün sağlığını bozduğunu ve sık sık doktora gittiğini anlatan Özlem Ay, AA muhabirine şunları anlattı:

''Kızımın kaybolmasından bu yana yaklaşık 4 ay geçti. Her gün aynı acıyı yaşıyor, onu çok özlüyoruz. Yaşadıklarımız eşimin ve küçük kızımın da sağlığını bozdu. Sol gözüm, yüzümün sol kısmı ve sol ayağımda kısmı felç olduğu tespit edildi. Doktorların verdiği ilaç ile biraz toparlandım. Tedavime evde devam ediyoruz.''

Özlem Ay, kızını kaçıranlara da seslenerek ''Ne olur çocukları bırakın. Kimseden davacı şikayetçi olmayacağız. Onlar geri gelsin'' diye gözyaşı döktü.

Kaybolan kızının bulunmasını isteyen baba İbrahim Ay da, ''Çocuklar buhar olup uçmadı. Bir gören, bir duyan mutlaka vardır. Görenlerin, duyanların polise haber vermesini istiyorum'' dedi.

İbrahim Ay, kızı Türkan'ın kaybolmasından sonra 6 yaşındaki küçük kızları İkbal Ay'ın da davranışlarının bozulduğunu, her gün ağlayarak ablasının bulunmasını istediğini, yemek yemediğini anlattı.

Kaybolan çocuklardan Ahmet Tuna Tekin ve Dilruba Tekin'in babaları Hamza Tekin de bir süre önce kalp krizi geçirmiş, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir süre tedavi altına alınmıştı.

Kayseri'nin Talas ilçesinde 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları 11 yaşındaki Türkan Ay, bayramın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmış, ancak geri dönmemişti.

Polis ekipleri tarafından Talas ilçesinde ve Kayseri kent merkeziyle çevre ilçelerde, jandarma ekipleri tarafından ise açık arazilerde yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler