YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne ve baba gözaltına alındı
Anne ve baba gözaltına alındı
11 Ocak 2010 09:47
Önceki gün Haliç Köprüsü'nde baygın halde bulunan ve vücudunda çeşitli kesikler bulunan 5 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırılmıştı

Haliç Köprüsü'nün kenarında temizlik yapan işçilerin boğazından çamaşır ipiyle bağlanmış halde buldukları çocuk hastanede tedavi altına alındı. 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın kendisini dilendirmeye çalışan kişiler tarafından dövüldüğü öne sürülürken, çocuğun anne ve babası gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı temizlik görevlileri, E-5 Yolu Haliç Köprüsü üzerindeki orta refüjde yerde hareketsiz bir şekilde yatan bir çocuk buldu. 5 yaşındaki çocuğun kanlar içinde, boğazı çamaşır ipiyle bağlanmış ve durumunun ağır olduğunu fark eden görevliler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri küçük çocuğa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan çocuğun sağ elinin kesik olduğu, sağ kulağından kan geldiği belirlendi. Sol gözünün morardığı gözlenen çocuğun, vücudunun çeşitli yerlerinde de kesikler olduğu ortaya çıktı. Küçük çocuğun hastaneye gelen polis ekiplerine 2 kişinin, kendisini ve annesini sürekli dövdüklerini ve kendisini dilendirmeye çalıştırdıklarını söylediği öğrenildi. Babasının da aynı amaçla çocuğu dövdüğü kaydedildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında çocuğun verdiği eşkale göre 1 kişi gözaltına alındı. Hastaneye getirilen şüpheli ile yüzleştirilen Bedrettin Karaduman, şahsı tanıdığı ancak, kendisini döven kişi olmadığını söylediği öğrenildi.

Küçük çocuğun babası Ahmet Karaduman ile annesi Gülseren Karaduman ise gözaltına alındı. Hastaneye getirilen baba, çocuğu ile yüzleştirildikten sonra ifadesinin alınması için Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü.
Anne Gülseren Karaduman'ın oğlu ile birlikte Zincirlikuyu Metrobüs İstasyonu'na gittiklerini, simit almak için uzaklaştığında ise oğlunun mendilci çocuklarla birlikte metrobüse binerek gittiği yönünde ifade verdiği öğrenildi. Annenin verdiği ifade ve eşkal doğrultusunda mendilci çocuklardan biri ifadesine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler