YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne sevgisi onu hayata bağladı
Antalya'da kaza sonucu bilincini yitiren ve ailesi bulunamayan Umut'a, çarpan sürücünün eşi ile bir arkadaşı sahip çıktı. İki kadın 24 saat başında..
Anne sevgisi onu hayata bağladı
03 Ekim 2009 / 18:11 Güncelleme: 03 Ekim 2009 / 18:21

Antalya'da bir otobüs kimsesiz bir çocuğa çarpıp kaçtı. Kimliği belirlenemeyen gence, kendisini daha önce hiç görmemiş 2 kadın sahip çıktı. Annelik yapan 2 kadın gencin altını temizleyip, midesine bağlanan tüp ile karnını doyuruyor.


 

30 ağustos 2008 tarihinde Antalya-Serik karayolunda bir gence bir otobüs çarptı ve kaçtı. Üzerinden hiçbir kimlik çıkmayan, kaza sonrasında vücudunun hiçbir yeri tutmayan ve bilincini tamamen kaybeden genç, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi?nin yoğun bakımıa alındı. O sırada yakınları için bekleyen iki kadın isimsiz gence sahip çıktı.

Kadınlardan birisi Gülsüm Kabadayı'ydı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve kimsesi olmayan çocuğa ?Mustafa Öz? ismi verildi. Gülsüm Kabadayı onu hiç yalnız bırakmadı. Hastanedekilerin ?Umut Bebek? olarak tanıdığı genç, hayata yeniden bağlandı. Kemik yaşının 17 olduğu belirlenen gence ?Mustafa Öz? adına düzenlenmiş bir kimlik verildi. Gülsüm Kabadayı, "O buradan bir gün iyileşerek çıkacak ve biz ona damatlık giydirip düğün yapacağız" diyerek duygularını dile getirdi.
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, tedavi sürecinde büyük bir özveriyle annelik yapan Gülsüm Kabadayı?ya koruyucu aile statüsü tanıyarak Mustafa Öz?ü teslim etti. Devlet, aileye de 651 TL aylık bağladı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler