YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne-kızı öldüren baba-oğul yakalandı
Anne-kızı öldüren baba-oğul yakalandı
20 Şubat 2013 10:23
Muş'ta kız davası yüzünde anne-kızı öldüren baba-oğul sonunda yakalandı.

Muş'un Dereyurt köyünde kız meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada anne ve kızını öldüren baba ve oğlu 16 ay sonra Adana'da yakalandı. Baba kavgada yaralanıp sakat kaldığı için emniyetten koltuk değnekleriyle çıkabildi.

Edinilen bilgiye göre, olay Muş'un Dereyurt köyünde 23 Ekim 2011 günü meydana geldi. İddiaya göre, Sabri Kaçıran (69) oğlu Bayram Kaçıran'a (23), kız kardeşi Gülşen Güler'in (67) kızı Halise Güler'i (34) istedi. Kız tarafının istediği 200 bin lira başlık parası da ödendi.

Ancak aradan bir süre geçtikten sonra Bayram Kaçıran kuzeni ile evlenmekten vazgeçti. Bunun üzerine Güler ailesi, "Köyde kızımızın adını çıkardınız, böyle olmaz. Bayram'ın kızımızla evlenmesi gerekiyor" dedi. Ancak Kaçıran ailesi oğulları Bayram Kaçıran'ı evlendirme konusunda ikna edemedi. Bunun üzerine iki aile arasında kavga çıktı. Kavgada kısa sürede taraflar silah kullandı. Çıkan çatışmada Gülşen Güler ile kızı Halise Güler hayatını kaybetti. Olayda Sabri Kaçıran da yaralandı.

Ancak iki kişiyi öldüren baba oğul o günden sonra kayıplara karıştı. Anne-kız köylerinde toprağa verilirken jandarma ve polis Türkiye'nin her tarafında baba ve oğulu aramaya başladı. Ancak katil zanlıları aradan 16 ay geçmesine rağmen yakalanamadı.

Bu arada, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri Yeşilveler Mahallesi'ndeki kuyumcu soygununu yapan 4 kişiyi araştırırken Muş'taki cinayet zanlısı Sabri Kaçıran (69) ve oğlu Bayram Kaçıran'ın Küçükdikili beldesinde olduğunu öğrendi. Bunun üzerine polis zanlıların kaldığı evi belirleyerek şafak vakti operasyon düzenledi. Polis baba ve oğulu gözaltına alarak emniyete getirdi. Baba Kaçıran, olayda yaralanıp tedavi olmadığı için sakat kaldığı ve koltuk değneğiyle yürüdüğü görüldü. Zanlılar emniyetteki sorgusunun ardından Muş'a gönderildi. Bayram Kaçıran ise basın mensuplarının soruları karşısında, kendisinin PKK'lı olduğunu söyleyerek, "Yoldan geçen 4-5 kişiyi öldürdüm" diyerek tepki gösterdi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler