YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne Döne Okur, "Vatan sağ olsun"
Anne Döne Okur, "Vatan sağ olsun"
Anne Döne Okur, "Vatan sağ olsun"
17 Mayıs 2008 / 08:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Jandarma Çavuş Ömer Çınar, Çukurca'da teröristlerin araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit düştü. Çınar'ın üvey kardeşi Mücahit Okur'un da 16 yıl önce Çukurca'da şehit düştüğü öğrenildi.


Jandarma Komando Çavuş Ömer Çınar (21), Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit oldu. Ömer Çınar'ın üvey kardeşinin de 16 yıl önce aynı ilçede şehit olduğu öğrenildi.


Ailesinin Gebze'de yaşadığı öğrenilen Ömer Çınar'ın şehit düştüğü haberi, memleketi Tokat'ın Turhal ilçesinde büyük üzüntüye neden oldu. Anne Döne Okur'un ikinci eşi İbrahim Okur'un oğlu olan Mücahit Okur'un da 26 Mayıs 1992 tarihinde Çukurca'da şehit düştüğü öğrenildi.


Ömer Çınar'ın üvey babası İbrahim Okur, 16 yıl önce oğlu Mücahit Okur'un da Çukurca'da şehit olduğunu belirterek, "Bir Mücahit gider, bin Mücahit gelir. Bir Ömer gider, bin Ömer gelir. Ben şu anda vatan için savaşmaya her zaman hazırım" dedi. Oğlunun askerliğinin bitimine 6 ay kaldığını belirten Okur şunları söyledi: "2 gün önce annesiyle konuştu. Annesine, 'Operasyondayım, ama nerede olduğumu bilmiyorum. Bölüğe dönünce seni ararım' demiş. 2 gün sonra maalesef bu haberi geldi."


VATAN SAĞOLSUN


Okur, Ömer'in yaklaşık bir ay önce 100'e yakın askerlik fotoğrafını postaya verdiğini söylediğini, ancak bu fotoğrafların henüz kendilerine ulaşmadığını anlattı. Şehidin acılı annesi Döne Okur ise 2 gün önce telefonla görüştüğü oğlunun daha önce kolu kırıldığı için 20 günlüğüne Gebze'deki evlerine geldiğini belirtti. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Döne Okur, "Vatan sağ olsun" dedi. Operasyondayken 2 gün önce oğluyla telefonda görüştüğü öğrenilen anne Döne Okur, daha önceden de tanıdığı İlçe Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar'ın boynuna sarılarak gözyaşı döktü.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler