YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne-baba bu acıda birleşti
Şehidin cenazesi babası Bülent Yonca ile boşanmış eşi Gülsüm Sönmez'i 4 yıl aradan sonra yan yana getirdi.
Anne-baba bu acıda birleşti
08 Aralık 2009 / 18:36 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 18:36

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak Köyü yakınlarındaki terörist saldırıda şehit düşen jandarma onbaşı Fatih Yonca'nın cenazesi, memleketi Hatay'ın İskenderun ilçesine getirildi.  

 


 

Şehit cenazesi İskenderun'a bağlı Bekbele Beldesinin Orhangazi Köyündeki evine getirildi. Anne Gülsüm Sönmez, yakınları köylüler şehit cenazesini beklerken 4 yıl önce ayrılan eşi baba Bülent Yonca da geldi. Ayrı yaşayan anne-baba yan yana ambulansla gelen şehit yavrularını birlikte beklediler. Baba Bülent Yonca, oğlunun şehit olmasına ilişkin "Vatan sağ olsun, başka bir şey diyemeyeceğiz yok! Benim daha bir evladım daha var, onların Allah cezalarını versin. Vatan evladının canına kıymak böyle olur mu? Kalleşlik yapmasınlar güveniyorlarsa karşımıza çıksınlar" dedi.
 

Şehidin cenazesinin gelişi sırasında anne Gülsüm Sönmez, haykırarak "Yavrum şehidim geliyor, bırakın beni onu karşılayayım" diyerek yanındakilerin arasından sıyrılmak istedi. Askerlere sarılan okşayan anne Sönmez 'Kuzucuklarım, bunlar sizden ne istiyor. Gitti yavrum, şehidim.' şeklinde ağıtar yaktı.  

Jandarma er Şehit Fatih Yonca'nın İskenderun'un Bekbele Beldesine bağlı Orhangazi köyünde teyzelerine ait tek katlı briket sıvasız evde biri kız dört kardeş ve annesiyle yoksulluk içerisinde yaşam savaşı verdiği ortaya çıktı.
 

Yakınları köy halkının desteğiyle yaşamlarını idame ettiren Yonca ailesinde bilgisayar bölümü iki yıllık yüksekokul okurken Fatih Yonca'nın hem okuyup, hem de çalışarak ailesine baktığını, bu arada küçük kardeşi Hakan'ı askere gönderip döndükten ve okulu bitirdikten sonra askere gittiği belirtildi

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler