YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da yol rezaleti...
Ankara'da yol rezaleti...
02 Ocak 2010 12:22
Devlet yolu yapmayınca, vatandaş kazma küreği eline aldı. Kendi yolunu kendi yapmaya başladı...

Elmadağ'a bağlı mahalle ve köy yollarının yapılışı uzayınca ulaşım vatandaş için çileye dönüştü. Yaklaşık 24 kilometrelik yolun 15 kilometresi çukurlarla dolu. Durum karşısında bir grup vatandaş kendi imkanlarıyla bozuk yolları onarmaya çalıştı.

Ankara'nın Elmadağ ilçesine bağlı köy ve yeni yasayla mahalle olan yerleşim yerlerindeki yolların yapılışının gecikmesi vatandaşı çileden çıkarttı. 21 kilometrelik yolun 15 kilometrelik bölümü bozuk olarak duruyor. Vatandaşlar ihale usulüyle yüklenici firmaya verildiği belirtilen yolun yapımında eksik malzeme kullanıldığı için bozulduğunu söylüyor. Yol boyunca taşımalı eğitim kapsamında çevre köylerden gelen öğrenciler de bu olumsuzluklardan etkileniyor. Bu nedenle en büyük sıkıntıyı araç sahipleri ve taşımalı eğitim yapan servisçiler yaşıyor. Çektikleri sıkıntıya tepki göstermek için servisçiler ve vatandaşlar ilginç bir yola başvurdu. Kendi imkanlarıyla temin ettikleri dolgu malzemeleriyle bozuk yolları onarmaya çalıştı.

Sekiz yıldır bu yollarda taşımalı eğitim için hizmet verdiğini belirten Haydar Çavuş, bugüne kadar böyle bir rezaleti görmediklerini belirterek, "Ankara'ya 70 km mesafedeyiz. Bu yolda arıza şeridi yok, bu nedenle ölümlü kazalar oluyor. Bu yol yapıldıktan sonrada aynı şeylerin yaşanmaması için yetkililerden çözüm getirmelerini istiyoruz." dedi. Bir diğer servis şoförü İhsan Görgülü ise yetkilere birkaç defa konuyu ilettiklerini, ancak şu ana kadar bir sonuca ulaşamadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Kuşçuali mevkiinde yolların çukur olmasından dolayı çukurları doldurmak için çalışma yapmaya karar verdik. Daha önce yetkililere bu sorunlar iletilmesine rağmen hiç biri çözüm bulamadı. Biz de son çare olarak bu çukurları doldurmak istedik."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler