YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da doğalgaz zehirlenmesi
Ankara'da doğalgaz zehirlenmesi
09 Kasım 2009 08:19
Çankaya ve Dikmen'de yaşanan doğalgaz zehirlenmelerinde 10 kişi hastaneye kaldırıldı

Ankara'da iki ayrı bölgede meydana gelen doğalgaz zehirlenmesinde 10 kişi çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay yerine gelen doğalgaz ekiplerin ellerindeki özel cihazlar ile daireleri kontrol ederek gaz kaçağı aradı.
 

Edinilen bilgiye göre, Çankaya'da gece saatlerinde meydana gelen olayda, Maltepe Yüzaltan Sokak üzerindeki Gül apartmanında ikamet eden ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen bir aile kombiden sızan gazdan zehirlendi. Eşinin ve kızının baygınlık geçirdiğini fark eden baba durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri doğalgazdan zehirlendiği tespit edilen aynı aileden 6 kişinin ilk tedavisini olay yerinde gerçekleştirdi. Zehirlenen anne, baba ve çocukları ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, olay yerine gelen doğalgaz ekipleri ellerindeki elektronik cihazlar ile kaçağın yerini tespit etmeye çalıştı. Ekiplerin evin içerisinde gaz kaçağı araması sırasında masanın üzerinde duran yoğurt ve süt ürünleri dikkatlerden kaçmadı. 

Öte yandan Ankara'nın Dikmen semtinde meydana gelen ikinci doğalgaz zehirlenmesinde ise, Mürsel Uluç Mahallesi'nde merkezi sistem ısıtmalı bir dairede oturan Meryem A. ile Şenay, Ceyda ve Meryem Malyemez isimli 4 kişi evin içerisine sızan doğalgazdan zehirlendi. Bu sırada zehirlendiklerini anlayan Meryem A. durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk tedavileri gerçekleştirilen 4 kişi ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 
Çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınan 10 kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler