YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara ve İzmir karıştı!
Ankara'da Kızılay Meydanı'nda toplanan eylemcilerin Başbakanlık Merkez Binası'na yürümek istemesinin ardından öğle saatlerinde başlayan biber gazlı polis müdahalesi sürüyor.
Ankara ve İzmir karıştı!
02 Haziran 2013 / 21:22 Güncelleme: 02 Haziran 2013 / 21:26

Kızılay Meydanı'na çıkan yolların trafiğe kapatıldığı olaylar nedeniyle polis teyakkuza geçti.

Taksim Gezi Parkı olaylarına destek vermek için öğle saatlerinde Kızılay'da toplanmaya başlayan protestocuların araç trafiğini aksatması üzerine polis, Atatürk Bulvarı, Milli Mücadele Caddesi ile Meşrutiyet Caddesi başta olmak üzere meydana çıkan yolları trafiğe kapattı. Bir süre slogan atan eylemcilerin Başbakanlık Merkez Binası'na doğru yürüyüşe geçmesi üzerine çevik kuvvet, Çiçekçiler Çarşısı'na giden üst geçitte barikat oluşturdu. Polislere ellerine geçirdikleri ne varsa fırlatarak saldıran eylemcilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bunun üzerine eylemciler, üst geçidin girişini ateşe verirdi. Başkent'i adeta savaş alanına çeviren olaylar yaklaşık 5 saattir sürüyor. Bir eylemci Milli Eğitim Bakanlığı önünde barikat kuran polislere Nazım Hikmet'in "Son Şiirlerim" adlı kitabını verirken, bir eylemci ise polislerin üzerine Türk bayrağıyla yürüdü. Bazı eylemciler ise zaman zaman gazetecilere tepki gösterirken, bir kameramanın eylemciler tarafından hafıza kartı alınarak kırıldı. Polis tarafından atılan biber gazı kapsülleri zaman zaman eylemcilere isabet etti.

Protestocu grubun Kızılay Meydanı ve Başbakanlık Merkez Bina çevresindeki izinsiz gösterileri devam ediyor.

 İzmir

İzmir’de 2 gündür devam eden Taksim Gezi Parkı eylemleri bugün de devam ediyor.

Sosyal ağlar üzerinden örgütlenen gruplar, bugün de İzmir Gündoğdu Meydanı’nda toplandı. Sloganlar eşliğinde yürümeye başlayan gruba ilk etapta müdahalede bulunulmadı. Gündoğdu Meydanı’ndan Basmane’deki AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’na kadar yürüyen grup, burada AK Parti Binası’na taş atmak isteyince polis TOMA ve panzerlerle biber gazı sıktı. Yürüyüş devam ederken, polis belli aralıklarla müdahalede bulunuyor.

İzmir’de 2 gündür devam eden Taksim Gezi Parkı eylemleri bugün de devam ediyor.

İHA

23:03
 // alet olmayalim
Bdp liler ve pkk yandaşlari ortami geriyor alet olmayalim....
02 Haziran 2013 23:03
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler