YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anguslar ortalığı birbirine kattı
Anguslar ortalığı birbirine kattı
27 Ekim 2010 09:07
Avustralya'dan gelen Anguslardan 7 tanesi taşınma sırasında kaçtı. Biri köfteci dükkanına diğeri ağaçlık alana kaçtı. TIR çarpan bir angus ise ölmeden çevredeki vatandaşlar tarafından kesildi.

Derince limanına Avustralya'dan getirilen 6 bin 500 angus cinsi sığırın kamyonlar ile taşınması sırasında kapağı kıran 7 hayvan kaçtı.

Derince'den Bursa'ya giden kamyondan Liman yolu ışıklarda kaçan 7 angus D 100 Karayolu İstanbul istikametine doğru kaçmaya başladı. Sığırlardan biri benzin istasyonunda bulunan Sabahattin Durad'a ait köfteciye camı kırarak girdi. Kaçan sığırlardan bir diğeri Derince Tüneli çıkışında tır çarptı. Çevreden yetişen vatandaşlar hayvanı ölmeden kesti. Anguslardan biri ise Derince Tünelini geçip 42 evler kavşağında bulunan ağaçlık alana girdi. İki angus 60 Evler Mahallesinde bulunan bir apartmanın bahçesinde girerken 2 sığırın yeri henüz tespit edilemedi.

Angusların getiren gemide bulunan 2 Avustralyalı veteriner ellerinde bayıltıcı iğne ile 42 Evler ışıklar mevkiindeki sığara ateşledi. İğnenin etkisi ile kaçmaya başlayan angus D 100 Karayolunu takiben Sakarya yönüne doğru hareket etti. Polis ekipleri yolu keserken sığır yaklaşık 1 kilometre yolu arkasında polis eskortu ile aştı. Bölgeye çevik kuvvet ekipleri ile önleyici hizmet ekipleri sevk edildi. Çenesuyu mevkiinde yorulan hayvana Avustralyalı veteriner bir daha bayıltıcı iğne sıktı. Angusun çiftesinde son anda kurtulan ve adının Nick olduğu öğrenilen Avustralyalı veteriner tekrar D 100 Karayoluna çıkan hayvanı kuyruğundan tutarak yere serdi. Çevreden yardım isteyen veteriner Angus'u etkisiz hale getirdikten sonra zafer narası attı. Kaçak Anguslardan biri ise lokantanın mutfağına girdi.

Yüzlerce kiloluk hayvan, korku ile girdiği mutfakta sıkıştı. Lokantanın camlarını kıran masalarını dağıtan angusa bayıltıcı iğne atıldı. Diğer iki angus ise bir apartmanın bahçesinde sıkıştı. Burada bayıltıcı iğne atılan hayvanların bayılması bekleniyor. Kayıp iki angustan ise halen haber yok.
 

Kaçak anguslar yüzünden D 100 Karayolu her iki istikamete zaman zaman kapandı. Bursa'ya götürmek için yüklediği 30 angustan 7 tanesi kaçak kamyon ise bir süre bekledikten sonra Bursa'ya hareket etti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler