YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ambulans izne gelen askere çarptı
Ambulans izne gelen askere çarptı
02 Ocak 2013 21:29
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, bir hastanın adresini arayan ambulans şoförü karşıdan karşıya geçmeye çalışan askere çarptı.

Edinilen bilgiye göre, Hamdibey Mahallesi’ndeki bir hastaya müdahale etmek için Ayvalık Devlet Hastanesi’nden sevk edilen 112 ekibini taşıyan ambulans, mahallede yol kenarında sohbet eden gençlerin yanına park etti. Ambulans şoförü Tarık İ, hastanın bulunduğu evi gençlerin yakınındaki kahvehanenin sahibinden öğrenmek istedi. Kahvehane sahibinden adresi öğrendikten sonra harekete geçen ambulans, o sırada kaldırımdan inip karşıdan karşıya geçmek isteyen gençlerden Reşat Durmaz’a çarptı.
 
Tekirdağ-Çerkezköy’de vatani görevini yaparken, 8 günlük mazeret izni için memleketi Ayvalık’a geldiği öğrenilen 20 yaşındaki Durmaz'ın sol bacağının üzerinden ambulansın tekerleği geçti. Mahalledeki hastayla birlikte kendini ezen ambulansla Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Reşat Durmaz’ın sol ayağının 3 tarafından kırıldığı öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunmayan Durmaz’a önümüzdeki günlerde bacağından bir dizi operasyon yapılacağı öğrenilirken, kazazedenin babası Vedat Durmaz ise yaşanan olaya sert tepki gösterdi.
 
Baba Vedat Durmaz, “Askerden izne gelen oğlumu yerde yatarken gören ambulans şoförü ve aynı zamanda acil tıp teknisyeni Tarık İ. oğlumu ambulansa almak istememiş. Kendisine verilen görevin Hamdibey Mahallesi'ndeki hastayı almak olduğunu söylemiş. Oğluma, ‘Senin hiçbir şeyin yok. Evine gidebilirsin. Bacağında sadece basit bir şişlik var. Küçük bir eziklik var o kadar’ demiş. Oğlum ısrarcı olunca önce diğer hastanın adresini bulup, o hastayı da ambulansa alarak hastaneye götürmüşler” dedi.

 Durmaz, polislerin bile olay yerine gelmediğini, kazadan saatler sonra oğlunun ifadesinin alındığını söyledi.
 
Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Recai Yılmaz, kazadan duyduğu üzüntüyü ifade etti. Yılmaz, “Şu anda hastamız ortopedi servisinde müşahede altında. Kazayla ilgili soruşturma emniyet tarafından yürütülüyor” diye konuştu.


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler