YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ambulans helikopter görücüye çıktı
Ambulans helikopter ilk kez Hakkari'de... Hakkari'de kalp krizi geçiren kişi ambulans helikopterle Van'a gönderildi...
Ambulans helikopter görücüye çıktı
16 Ekim 2009 / 14:48 Güncelleme: 16 Ekim 2009 / 15:03

Hakkari'de kalp krizi geçiren bir vatandaş, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopterle Van'a gönderildi.

Önceki gün saat 08:10 sıralarında Hakkari Akçalı YİBO'da hizmetli 35 yaşlarındaki evli ve 4 çocuk babası Kemal Güler kalp krizi geçirdi. Ambulansla Hakkari'ye getirilen vatandaş Hakkari Devlet Hastanesi yoğun bakımında hemen tedavi altına alındı.

Durumu geçtikçe kötüleşen Güler için Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Güneş, Hastane Müdürü Sinan Yoldaş ve Anestezi Uzmanı Dr. Nebahat Özdemir seferber oldular. Van Yüksek İhtisas Hastanesi yetkililerine hastanın durumunu bildirilmesinin ardından ambulans helikopter talebinde bulunuldu. Hasta Güler, hastane personeli ve beraberindeki yakınlarının yardımıyla yoğun bakım ünitesinden alınarak ambulansla Hakkari Fatih Kışlası'na götürdüler. Hasta, 1 doktor ve sağlık memuru ile birlikte Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopterle Van'a gönderildi.

Hastanın yakını M.Arif Güler ise, hastanın hayatını kurtarmak için seferber olan hastane yönetimi, acil servis ve yoğun bakım ünitesin ile doktorlara bu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür ettiğini belirtti...


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler