YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amasya'da çöp ev...
Amasya'da bir evden tam iki kamyon dolusu çöp çıktı. Evde kiracı olarak yaşayan evli 3 çocuk annesi Gülay Bulaç, bir süreliğine annesine gittiğini çöplerin o yüzden biriktiğini söyledi.. Ev sahibi ise gördüğü manzara karşısında dehşete kapıldı..
Amasya'da çöp ev...
26 Mart 2010 / 10:31 Güncelleme: 26 Mart 2010 / 10:44

Amasya merkez Hacı İlyas Mahallesi Sahra Sokak'ta bir apartmanın en üst katındaki kiralık daireden iki kamyon dolusu çöp çıktı. Etrafa yaydığı ağır kokular sonucu mahalle sakinlerinin tepkisini çeken evde bulunan çöpler, Amasya Belediyesi temizlik görevlileri tarafından apartmandan tahliye edildi.

Evinden atılan çöpleri şaşkınlıkla izleyen kiracı evli ve 3 çocuk annesi Gülay Bulaç, kendilerine kimsenin yardım etmediğini, evini ise çoğu kez süpürdüğünü, bir süreliğine annesine gittiğini, çöplerin ise o yüzden çoğaldığını iddia etti.

Evdeki çöpleri tahliye eden belediye görevlileri, Amasya'da ilk defa böyle bir manzara ile karşılaştıklarına dikkat çekerken, evini 6 ay önce eşyalı olarak Ekrem Bulaç isimli şahsa kiraya verdiğini belirten ev sahibi Miktat Şişman, "Dört aydır kira ödemedikleri gibi ev çöp eve dönmüş. Bir kamyon dolusu eşyayı belediyeci arkadaşlar yükleyerek çöpe gönderdiler. Bu kişileri insanlar tanısınlar. Ben mağdur oldum. Kiramdan vazgeçtim, eşyamdan da vazgeçtim, yalnız milletim zarar görmesin. Ekmekleri, yemekleri ortaya pislemişler. Dört tane çocuğu var. Bir tanesi yurttaydı, ilkokul dörde gidiyor. Hatta yurttan almış, gördüğünüz evde yaşatmış çocukları. Pislik içinde büyütüyor. İnsanlar tanısın, yine yardım ediliyorsa edilsin. Yalnız kiraya kimse yanaşmasın. İnsanlığından utanıyor insan içeriye girdiği zaman. Memur beyler girdi, icra memurları girdi, avukat girdi içeride duramadılar. Benim malım olan televizyon yanmış, mutfak dolabı yanmış" diye konuştu.
Yakup Aslan isimli temizlik görevlisi, tahliye esnasında üstüne çöplerin düşmesi sonucu büyük bir tehlike atlatırken, ev yoğun uğraşlar sonucu tamamen çöpten arındırıldı. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler