YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"ALO 181"e çevre ihbarı yağdı
"ALO 181"e çevre ihbarı yağdı
10 Kasım 2014 15:46
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çağrı Merkezi "ALO 181"i, geçen ay 16 bin 894 kişi aradı. Şikayete konu olan işletmelere toplam 1 milyon 67 bin 693 lira ceza yazıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı hattını vatandaşlar, en çok belediye, il özel idare ilgi alanına giren kirlilik şikayetleri ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi edinmek için arıyor.

Hattı geçen ay 16 bin 894 kişi aradı. İhbar ve şikayetler neticesinde, şikayete konu olan işletmelere toplam 1 milyon 67 bin 693 lira tutarında ceza kesildi.

En çok şikayet,sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli Adana, Sivas, Bursa, Hatay, Konya'dan geldi. Geçen ay en fazla ceza İzmir'de uygulandı. İzmir'in yanı sıra merkeze yapılan şikayetler ve il müdürlükleri yolu ile gerçekleştirilen denetimler sonucunda Kocaeli, Sinop, Eskişehir, Adana, Balıkesir, Antalya, Tekirdağ, Karaman, Bayburt ve Gaziantep illerinde de cezai işlem uygulandı.

Vatandaşlara 15 günlük yasal süre içinde, başvurusu hakkında SMS, e-posta ve telefonla bilgilendirme yapılıyor. Hattın memnuniyet oranı ise yüzde 96 olarak ölçüldü.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler