YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alışveriş çılgınlarına küfür eden çanta ürettiler
Alışveriş çılgınlarına küfür eden çanta ürettiler
08 Aralık 2015 09:22
İskoçya'da 3 öğrenci, kadınların alışveriş tutkusunun önüne geçecek ilginç bir çanta tasarımı yaptılar. Çanta kredi kartını çıkardığınızda önce uyarıyor, kulak asmazsanız sahibi kalabalık içinde utandıracak sözler söylüyor.

İskoçya’daki Duncan of Jordanstone Sanat ve Tasarım Akademisi öğrencileri  Rebecca Smith, Leanne Fischler ve Kirsty Sneddon, tutumlu olmaya teşvik eden bir çanta tasarladı.

Çantadan, kredi kartı yerinden çıkarılır çıkarılmaz, “Aklından bile geçirme”, “Biraz aşırıya kaçmadın mı?”, “Of, yine mi?” gibi cümlelerle sahibini uyarıyor.

Kredi kartı hemen yerine konulmazsa harcama yapıldığını farz eden çanta, sahibi kalabalık içinde utandıracak sözler söylüyor.

Kartın geri konulması halinde “Sözümü dinleyeceğini biliyordum” diyor. Öğrenciler, toplu üretimden ziyade çantayı bir konsept olarak tasarladıklarını söyledi.

Smith adlı öğrenci, "Tasarımı değişim yaratmak ve diyalog başlatmak amacıyla kullanıyoruz" dedi.

Çantanın uyarıları şöyle: 

- ''Aklından bile geçirme”
- “Biraz aşırıya kaçmadın mı?”
- “Of, yine mi?”
- “Sözümü dinleyeceğini biliyordum” 

Unisex üretilen çantada kredi kartının konulduğu yerde bir sensör bulunuyor. Kart yerinden çıkarılınca sensör, çantanın tabanına yerleştirilen elektronik devrelere sinyal gönderiyor, sesli uyarılar devreye giriyor.

alisveris-dusmani-canta_1953853_340_226.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler