YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali İsmail Korkmaz'ın hastane görüntüleri!
Ali İsmail Korkmaz'ın hastane görüntüleri!
19 Ağustos 2013 15:03
Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında vücuduna aldığı darbelerle ağır yaralanan ve beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın hastane görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, Ali İsmail Korkmaz'ın kendisine verilen raporu okuduğu ve hastane koridorunda dolaştığı görülüyor.

3 Haziran'da katıldıkları Gezi Parkı eylemleri sonrası Yunus Emre Caddesi'nde darp edilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, arkadaşları Fırat, Ahmet ve Turhan ile birlikte Anadolu Üniversitesi içindeki Mavi Hastanesi'ne gitti.

Burada gerekli tedavi yapıldıktan sonra, beyin tomografisi çekilemediği için Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne yönlendirildi. Korkmaz hastaneye geliş sebebi olarak eşya taşırken 8-10 basamaklı merdivenden düştüğünü beyan etti. 'Genel durum iyi ve bilinci yerinde' olarak Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne gelen Korkmaz'a, gerekli tedavi yapıldı. 3,5 saat gözlem altında tutulan Korkmaz, daha sonra taburcu edildi. Korkmaz'ın Yunus Emre Devlet Hastanesi'ndeki görüntüleri güvenlik kameralarına da yansıdı.

Görüntülerde, röntgen ve tomografileri çekildikten sonra  kolu sargıya alınan Korkmaz'ın, refakatçi bekleme bölümünde bir süre arkadaşlarıyla sohbet ettiği, daha sonra hastanenin polis noktasına girerek yaşanan olayları anlattığı görülüyor. Bir süre odada kalan Korkmaz'ın, çıktıktan sonra elindeki tutanağı arkadaşlarıyla okuması ve sonra grubun hastaneden ayrılması da görüntülere yansıdı.
 
Olay günü Korkmaz'ın hastaneye götürülmesine yardımcı olan arkadaşı Fırat Köse'nin, "Ali, sivil kıyafetli kişilerin kendisini darp ettiğini, birinin elinde sopa olduğunu söyledi. Çok yorgun olduğu için daha fazla üstüne gitmedik. Ali'yi eve getirip uyuttuk. Saat 5'e kadar yattı. 5'te kalkıp ifade vermek üzere karakola gitmesi gerekiyordu. Karakolda da polislerin sorularını net  cevaplayamadığı için hastaneye sevk ettiler. Orada beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı." dediği öğrenildi.CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler