YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alev topuna döndü
Alev topuna döndü
23 Şubat 2010 08:03
Polis, aracın yandığı caddeyi trafiğe kapattı

Ankara'nın Mamak ilçesinde park halindeki otomobil, alev alev yandı. İtfaiye ekipleri tarafından güçlükle söndürülen yangın sonrası, otomobil kullanılamaz hale geldi. Polis, aracın yandığı caddeyi bir süre trafiğe kapattı.

Olay, gece saat 01.00 sıralarında Mehmet Ali Altun Caddesi'nde meydana geldi. Yol kenarında park halindeki 06 EEB 40 plakalı Şahin marka otomobil bir anda yanmaya başladı. Durumu gören çevredeki vatandaşlar, olayı polise haber verdi. Polis ekipleri olay yerine gelirken, alevler de otomobili sardı.

Polis, aracın patlama ihtimaline karşı çevreyi boşaltarak, caddeyi trafiğe kapattı. Daha sonra ise itfaiyeye haber verildi. Çevrede toplanan meraklı vatandaşlar polis tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Yangın, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle çevreye sıçramadan güçlükle söndürüldü. İtfaiye su sıktığı sırada araç zaman zaman tekrar alev aldı. Yangın sonrası otomobil kullanılamaz hale geldi.
 Yangını gören vatandaşlardan Cengiz Özçelik, otomobilin kornasından şase yaptıktan sonra yanmaya başladığını söyledi.
Yanan otomobilin işyerinin karşısında park halinde olduğunu belirten Özçelik, "Önce korna sesi duyduk. İşyerindeydim dışarı çıktım. Baktık araçtan dumanlar yükseliyor. Hemen durumu polise haber verdik. Polislerin gelmesinden kısa süre sonra araç alev aldı. Çok şükür kimseye bir şey olmadı. Maddi zarar meydana geldi." diye konuştu. 
 Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler