YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alanya'ya külleri döndü
Alanya'ya külleri döndü
19 Haziran 2010 16:12
Yıllardır Alanya'da yaşayan Alman Alman Earth Sondermann kendi ülkesinde ölünce külleri vasiyeti üzerine Alanya'ya getirildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan ve astım hastalığının tedavisi için gittiği ülkesinde hayatını kaybeden 68 yaşındaki Alman Earth Sondermann'ın külleri, vasiyeti üzerine Alanya'ya getirildi. Küller, Türk eşi tarafından Alanya Belediyesi Yabancılar Mezarlığı'na gömüldü.

Eşi Nermin Sondermann ile 20 yıl önce Alanya'ya gelerek Saray Mahallesi'nden ev satın alan ve o tarihten bu yana Alanya'da yaşayan Earth Sondermann (68), astım tedavisi için 2 ay önce Almanya'nın Dortmund kentine gitti.

Tedavisinin ardından eşiyle birlikte Alanya'ya arabayla gelmeyi planladığı öğrenilen Earth Sondermann, 16 Mayıs'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sondermann'ın külleri, vasiyeti üzerine Almanya'da yapılan cenaze töreninin ardından eşi Nermin Sondermann tarafından Alanya'ya getirildi. Alanya'ya özel bir kutuda, getirilen Sondermann'ın külleri, Alanya Belediyesi Yabancılar Mezarlığı'nda düzenlenen törenle gömüldü.  AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler