YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alanya'da sel felaketi
Alanya'da sel felaketi
22 Aralık 2012 16:47
Alanya'nın Okurcalar beldesinde şiddetli yağış nedeniyle dere yatağının taşması sonucu evi yıkılan vatandaş, yardım bekliyor.

Alanya'da 4 gün önce şiddetli yağış nedeniyle Alara Çayı'nın taşması bölgede yaşayan insanları mağdur etti. Şiddetli yağış nedeniyle evi kullanılamaz hale gelen Hüseyin Aydın, eşi ve oğluyla, 4 gündür yıkılan evinin yanında naylondan oluşturduğu barakada yaşıyor.

Sel nedeniyle 2 büyükbaş, 6 küçükbaş hayvanın telef olduğunu dile getiren Aydın, ''Geçim kaynağım evimdi. Yaz aylarında evimi restoran olarak kullanıyordum. Şimdi ne işim kaldı ne de evim'' diye konuştu.

Zor durumda olduklarını ifade eden Aydın, yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmadığını anlatan Aydın, ''Buradan sağ çıktığımıza şükrediyoruz. Can kaybının olmaması tek tesellimiz. Ancak ne paramız var ne de evimiz, ne yapacağımızı bilmiyoruz'' dedi.

 Oğlu Murathan Aydın ise kıyafetlerini ve kitaplarını selde akıntıya kapılarak, kaybolduğunu söyledi. Bu nedenle okula gidemediğini belirten 11 yaşındaki Aydın, okula gidebilmek için yeni kıyafetler istedi.

Alanya'da 4 gün önce şiddetli yağış nedeniyle Alara Çayı taşmış ve bölgedeki 10 ev ile 70 serada su baskını oluşmuştu.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler