YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alanya'da piton görüldü
Alanya'da piton görüldü
28 Aralık 2009 21:50
Dünyanın en uzun yılanı olan ve avları arasında insan da bulunan piton anavatanı Afrika'nın çok dışında Alanya'da görüldü. Tabi bu bir iddia, belediyeyi arayan bazı vatandaşlar piton gördüklerini söyledi. Belediye ise derhal piton avına çıktı

Antalya'nın Alanya ilçesinde, bazı vatandaşların piton gördüğünü söylemesi üzerine Büyükhasbahçe mahallesinde polis ve itfaiye ekipleri yılan aradı.

Vatandaşlar, itfaiye ve polisi arayarak, bahçelerinde piton gördükleri ihbarında bulundular. Bunun üzerine Alanya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip mahalleye gelerek, görüldüğü öne sürülen yerde piton aradı. Yaklaşık bir saat süren aramalarda yılana rastlanmadı.

Ekipte görevli itfaiye eri Hidayet Gök, yaptığı açıklamada, 'öğle saatlerinde müdürlüğümüze bir ihbar geldi. Vatandaşlar mahallede piton yılanı gördüklerini söyledi. Biz de bölgeye gelerek arama çalışması yaptık ancak yılana rastlamadık. Aramalarımıza devam edeceğiz'' dedi.

Pitonla ilgili her hangi bir kayıp başvurusu olmadığını da belirten yetkililer, pitonun, Alanya'da yerleşik yaşayan bir yabancıya ait olabileceğini söylediler. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler