YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alanya'da hortum!
Alanya'da hortum!
08 Kasım 2012 19:10
Alanya'nın Konaklı beldesinde oluşan hortum, seralara zarar verdi.

Konaklı beldesi Merkez Mahallesi Ketenli mevkisinde öğle saatlerinde meydana gelen hortum, seralarda zarara neden oldu. Fırtınada bazı seraların camları kırıldı, bazıları yıkıldı.

Seracılık yapan Yakup Subaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, hortumun öğle saatlerinde aniden çıktığını ve kısa sürede seralara büyük zarar verdiğini söyledi.

Hortum sırasında cam olan serasının içinde olduğunu anlatan Subaşı, ''Birden fırtına çıktı. Pencereleri kapatmaya fırsat bulamadım. Direğin dibine çöktüm. Baktım sera yerle bir oldu. Hortum sadece benim seramda 10 bin lira hasara neden oldu'' dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar da hortumdan 10 seranın zarar gördüğünü bildirdi. Hortum yaşanan bölgede hasar tespit çalışmalarına başladıklarını kaydeden Rüzgar, naylon seralarda çökme, cam seralarda cam kırılmaları olduğunu anlattı.

Üreticilerin seralarını mutlaka sigortalattırmaları gerektiğini vurgulayan Rüzgar, ''Bakanlığımız sigorta bedelinin yüzde 50'sini karşılıyor. Hasar tespit çalışmalarda elimizden geleni yapacağız, ama burada en önemli olan vatandaşlarımızın seralarını sigortalattırmalarıdır'' diye konuştu.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler