YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akçakale'ye dolu vurdu
Akçakale'ye dolu vurdu
24 Ekim 2012 19:36
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yağan yoğun dolu yağışı hayatı olumsuz etkilerken, aşırı rüzgar nedeniyle bir çok ağaç kırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Akçakale’de öğlen saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Aniden bastıran sağanak, yaklaşık yarım 5 dakika etkili oldu. Yağışa yakalanan vatandaşlar, ıslanmamak için dükkan ve çevredeki binalara sığınırken, dolunun etkisi ile bazı yollarda su birikintileri oluştu.

Bir çok kuş ise dolu değmesinden dolayı yerlere düştü. Etkili olan rüzgar nedeniyle ise bir çok ağaç kırıldı. Bir çok dükkanda ise maddi hasar meydana geldi. Dolunun, etkisini yitirmesinden sonra şehirde hayat normale dönerken, dükkan önlerinde biriken suları iş yeri sahipleri tahliye etmeye çalıştı. Hayatlarında ilk defa böyle bir dolu yağışına şahit olduklarını dile getiren vatandaşlar, “Bir çok kez dolu ve yağmur yağdı fakat hiç biri böyle etkili olmadı. Şuan bir çok ağaç kırıldı, kuşlar bile dolunun değmesi ile yerlere düştü. Hayatı olumsuz etkiledi. Bir çok dükkanda küçük çaplı hasarlar meydana geldi. bu yağış ile birlikte baya bir korktuk fakat çok şükür fazla etkisi olmadı” dediler.

İha

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler