YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akarsu, gölet ve barajlarda av yasağı sona erdi
Akarsu, gölet ve barajlarda av yasağı sona erdi
15 Haziran 2016 12:23
Akarsu, gölet ve barajlarda 15 Mart'ta başlayan ve 3 ay boyunca devam eden su ürünleri av yasağının sona ermesiyle amatör balıkçılar avlanmaya başladı.

Kırklareli'de birçok amatör balıkçı, av yasağının sona ermesiyle birlikte özellikle barajlara akın etti.

Amatör balıkçılar ramazan ayı ve sıcaklıklardan etkilenmemek için sabahın erken saatlerinde barajda gelerek, gölgelik yerlerde avlanmaya çalıştıkları görüldü.

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amatör balıkçıların akarsu, gölet ve barajlarda avlanmaya başladıklarını söyledi.

Bu sezon istenmedik birçok görüntüyle karşılaştıklarını aktaran Keçeci, akarsu, gölet ve barajlarda özellikle ağ ve küspe ile avlanmanın yasak olduğunu vurguladı.

Yasa dışı avcılıkla mücadeleye devam edeceklerini aktaran Keçeci, "3 ay süren av yasağımız bugün itibariyle sona erdi. Balıkçılarımızda avlanmalarına başladı. Amatör balıkçılarımızın av sezonunda bilinçli bir şekilde avlanmalarını istiyoruz. Balıkçılarımız tüketebilecekleri kadar av yapmalılar. Akarsular, barajlar, göletler ile balıklarımıza hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Amatör balıkçılardan Ali Küçük de, av yasağının sona ermesiyle baraja gelerek avlanmaya çalıştıklarını bildirdi.

Son yıllarda barajlarda balık sayısında azalma olduğunu tahmin ettiklerini aktaran Küçük, balık avlamanın kendilerini rahatlattığını kaydetti.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler