YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Partili gençlerden 'karanfil' eylemi
Ak Partili gençlerden 'karanfil' eylemi
09 Temmuz 2013 07:53
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları, ordunun yönetime el koyduğu Mısır’da 53 vatandaşın hayatını kaybetmesini protesto etmek için Büyükelçilik duvarına Mısır bayrağına yapıştırılmış karanfil bıraktı.

Grup; ABD, Almanya ve Suudi Arabistan Büyükelçiliği önüne de gelerek siyah çelenk bıraktı. 
 
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyeleri, Mısır’da yaşanan olaylarda sabah saatlerinde 53 vatandaşın hayatını kaybetmesini protesto etmek için Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı. Suudi Arabistan’ın Mısır’da yaşanan olaylara tepkisiz kalmasını eleştiren grup, Büyükelçilik önüne ‘Kınıyoruz’ yazılı siyah çelenk bıraktı.
 
Grup, buradan sloganlar atarak ve tekbir getirerek ABD Büyükelçilik önüne yürüdü. Grup, ABD Büyükelçiliği önüne de siyah çelenk bıraktı. AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyeleri buradan da Almanya Büyükelçiliği’ne yürüyerek siyah çelenk bıraktı.
 
Grup, daha sonra Mısır Büyükelçiliği’ne yürüdü. Grup, Mısır’daki olaylarda hayatını kaybeden 53 vatandaşı temsilen Mısır bayrağı üzerine yapıştırılmış 53 tane karanfili büyükelçilik önüne bıraktı.
 
Grup adına bir açıklama yapan AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar, Mısır’da yaşanan olayların bir an önce normale dönmesini temenni ettiklerini kaydederek, “Mısır’daki olayların normalleşmesi yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz. Bu olaylar neticesinde temennimiz o dur ki başarısız olacak halkın iradesi tekrar halka teslim edilecek. Yeniden tesisi ile sonuçlanacak bu sürecin neticesinde Mısır’da tekrar her şeyin normalleşmesi tabii ki Türkiye için olduğu kadar bütün milletler için de devletler için de bütün insanlık için tekrar insanlık tarihi boyunca darbelerin esamesinin okunmayacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacağına dair inancımız bu süreci çok daha önemli kılmaktadır” ifadelerini kullandı.İHA

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler