YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ailenin imdadına itfaiye yetişti
Ailenin imdadına itfaiye yetişti
10 Ekim 2011 08:14
Yağışlı hava Türkiye'yi esir aldı. Antalya''nın Aksu ilçesinde sağanak yağış nedenyle bir aile evinin önündeki ağaçta mahsur kaldı.

Antalya’da yaşanan sağanak yağış sebebiyle, Aksu ilçesinde bir aile dakikalarca evlerinin önündeki ağaçta mahsur kaldı. Ailenin imdadına ise itfaiye ekipleri yetişti. 

Antalya’da bugün sabah saatlerinde başlayıp akşam şiddetini artıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda ev ve iş yerini su basarken Antalya Aksu ilçesi merkez ilçelerde en çok zarar gören bölge oldu. Sağanak yağış nedeniyle trafiğe tamamen kapanan kavşakta vatandaşlar araçlarıyla birlikte mahsur kaldı.

UÇUŞLAR AKSADI

Antalya’da akşam saatlerinden bu yana etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle de ayrıca bazı uçuşlarda aksamalar meydana geldiği belirtildi. Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle bazı uçuşlarda rötarlar yaşandığını söyledi. Uçuş iptallerinin söz konusu olmadığını vurgulayan Yavuz, hava muhalefeti nedeniyle bazı uçuşlarda rötarlar yaşandığını ifade etti.

PAZAR YERİ SULAR ALTINDA KALDI

Saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, kent merkezinde metrekareye 279 kilogram yağışın düştüğü belirtildi. Antalya Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi Kapalı Pazar yerinde ise yağışlardan nasibini aldı. Sağanak yağışın vurduğu pazar yerinde meyve ve sebzeler adeta biriken su üzeride yüzdü. Vatandaşlar sular içinde alış-verisini yaparken, pazar esnafı biriken yağmur suyunu tahliye etmek için uğraştı. Pazar esnafından Hikmet Kast, “15 senedir pazarcıyım böyle bir şey görmedim. Müşteriler yağmurla gitti. Resmen suyun altında kaldık. Mal satılmadığı için zarar gördük. Malların hepsi elimizde kaldı” dedi.

AİLE AĞAÇTA MAHSUR KALDI

Gündüz saatlerinde bu yana aralıklarla süren yağmur ve fırtına nedeniyle Aksu İlçesi Mandırlar  Mahallesi’nde 4 kişilik bir aile evlerinin önünde bir anda yükselen su nedeniyle sığındıkları ağaçta mahsur kaldı. Evdeyken suların yükselmesi sebebiyle kendilerini ağaca atan baba Emrullah, anne Dilek ve çocuklar Sefa ve Hena Cansever, dakikalarca itfaiye ekiplerinden yardım bekledi.

Ailenin yardım çağrıları sonrası sese gelen vatandaşlar tarafından çağırılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, halat ve bot yardımı ile 2’si çocuk 4 kişilik aileyi sığındıkları ağaçtan kurtardı. Polis ekipleri tarafından Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen baba Emrullah Cansever, ifadesinin ardından geceyi geçireceği akrabasının yanına giderken, “Bir anda yükselen selle ağacın başına çıktık. İtfaiye ekiplerinin botuyla kurtulduk. Çocuklar çok korktu. Devletim inşallah bize sahip çıkar” diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler