YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağzı bantlanmış bebek bulundu
Ağzı bantlanmış bebek bulundu
01 Şubat 2010 13:52
Şafak bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

Avcılar Mevlana Camii'nin merdivenlerine poşete sarılarak bırakılan bebek mahalle sakinleri tarafından bulundu. Bebeği bırakan kişi ya da kişilerin, sesinin duyulmaması için bebeğin ağzını bantladığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, önceki gece (pazar) saat 01.00 sıralarında Avcılar'da bulunan Mevlana Camii'nin avlusundan inilti sesleri geldiğini duyan mahalle sakinleri cami içerisinde araştırma yaptı. Caminin merdivenlerindeki poşeti ve sesin poşetten geldiğini fark eden vatandaşlar polise haber verdi.

İhbar edilen adrese gelen polis ekipleri poşeti açtığında yeni doğduğu tahmin edilen ve ağzı bantlanmış bebekle karşılaştı. Bunun üzerine söz konusu adrese sağlık ekipleri çağırıldı. Bebek hastaneye götürülmek yerine sağlık ekiplerince Avcılar Polis Merkezi'ne getirildi. Resmi işlemlerin çabuk bitmesini isteyen sağlık ekipleri zaten soğukta uzun süre kalan olan bebeği yaklaşık yarım saatte burada bekletti.
 Karakolda görev yapan emniyet mensupları bebeğe 'Şafak' ismini koydu. Ekipler annenin bir an önce bulunmasını ve bebeğin teslim edilmesini istediler.

Öte yandan, sağlık ekipleri bebeği basın mensuplarından kaçırmaya çalıştı. Görevli ambulansın sürücüsü aracı görüntü almaya çalışan basın mensuplarının üzerine sürdü. Şafak bebek daha sonra Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü.
Uzun süre aç kalan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler