YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağaoğlu: Tecavüzcü Coşkun izin alıyor mu?
Ağaoğlu: Tecavüzcü Coşkun izin alıyor mu?
13 Kasım 2012 18:51
Ali Ağaoğlu, Bakanlığın Fatih ormanı mesire yeri işletim hakkı iptaliyle ilgili açıklama yaptı. Ağaoğlu, "Oraya Hyde Park yapacaktım, alsın bakanlık kendi yapsın" dedi.

Ali Ağaoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Maslak 1453 projesiyle gündeme gelen Fatih Ormanı Mesire Yeri'nin işletme hakkı devrinin feshedilmesine sitem etti.
 
Cnbce.com telefonla ulaştığı Ağaoğlu, mesire yerini Hyde Park, Central Park gibi bir yaşam alanı yapmak üzere ABD'de proje çizdirdiğini, milyon dolarlık bir park yapma hazırlığı içinde olduğunu söyledi.
 
Ağaoğlu,  "Millet orada piknik yapıyor, pisliğini bırakıp gidiyor. Ben burayı insanların çocuklarını gezdirebileceği, herkesin yürüyüş yapabileceği bir yer haline getirecektim" dedi.
 
'ORMANI TESLİM EDİP GİDERİM'
 
Ağaoğlu, henüz Bakanlık yetkililerle bir görüşmesi olmadığını belirterek "Böyle uygun gördülerse saygı duyarım. Ormanı teslim edip giderim. Alsın bakanlık kendi park yapsın" şeklinde konuştu. 
 
MASLAK 1453 ETKİLENMEYECEK
 
Ağaoğlu mesire yerinin hemen yanına yapılacak Maslak 1453 projesinin gelişmelerden etkilenip etkilenmeyeceğine yönelik soruya ise "Benim projem etkilenmiyor. Bir maddi kaybım olmuyor" sözleriyle yanıtladı.
 
Ağaoğlu, Maslak 1453'ün reklamında izin almadan Fatih Ormanında ata bindiğine yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine sert konuştu. Ali Ağaoğlu, "Tecavüzcü Coşkun orada film çekerken izin mi alıyor?" dedi.
 
CNBC-E
 

Önce halk
 // cemalettinkızılay
Bakanlığın almış olduğu karar doğrudur. Halka ait olan yerler halkın kendisinde kalmalıdır. Sayın ağaoğlu ormanla ilgili yatırım yapacaksa ve bunda herhanki bir çıkar yoksa bence bağlı olan belediyeye veya bakanlığın bağış yapabilir. Devlet kendi yerlerini en iyi şekilde yapabilir....
14 Kasım 2012 10:03
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler