YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ağaç kesme, fidan dik' kampanyası
'Ağaç kesme, fidan dik' kampanyası
31 Aralık 2013 09:21
Orman ve Su İşleri Bakanlığı yılbaşında ağaç katliamını önlemek için bir kampanya başlattı.

Orman Genel Müdürlüğünün 81 il geneline yaydığı "Ağaç kesme, fidan dik" kampamyası kapsamında vatandaşlara onbinlerce adet ağaç fidakı dağıtıldı. Balıkesir'de vatandaşlara dağıtılan 3 bin adet fidan yaklaşık 1 saat içinde bitti.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ile Toplu Taşıma Merkezinde dağıtılan fidanlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Toplu Taşıma Merkezinde Orman Bögle Müdürlüğüne bağlı Fidanlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Balıkesir'deki ağaç fidanı dağıtımında Bölge Müdürlüğü önünde Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın ve Fidanlık Müdürü Hüseyin Kocabaş, Toplu Taşıma Merekzindeki ise Fidanlık Müdür Yardımcısı Nigar Yurdakul'un koordinatörlüğünde yoldan geçen vatandaşlara bedava fidan dağıtımı yapıldı.

Fıstık çamı, ıhlamur, mavi selvi, ladin ve karaçam çeşitlerinin bulunduğu toplam 3 bin fidan dağıtıldı. TTM'deki fidan dağıtımdan sorumlu Orman Bölge Müdürlüğü Fidanlık Müdür Yardımcısı Nigar Yurdakul, "Bakanlığımızın bu yılbaşında ağaç kesimini önlemek için başlatmış olduğu 'ağaç kesme, fidan dik' kampanyası son derece yararlı oldu. Çok sayıda ağaç türlerinden yetiştirmiş olduğumuz fidanları vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Balıkesir'de 3 bin adet dağııtım yaptık. Türkiye genelinde onbinlerce fidan halkımıza dağıtıldı. Maksat ağaç kesmeyi değil fidan dikmeyi teşvik etmek. Vatandaşlarımızın duyarlı davranacaklarına inanıyoruz. Balıkesir Orman Bölge Müdürümüz'ün de bizzat katıldığı fidan dağıtımları büyük rağbet gördü. Bu tür faaliyetlerimiz zaman zaman devam edecektir" dedi.

Yoğun ilgiden dolayı izdiham yaşanan fidan dağıtımında vatandaşlar ıhlamur ve mavi servi ile çam fidanlarını gerek bahçelerine gerekse balkonlarında saksılarına dikip büyütmek istediklerini söylerken Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler