YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afrin şehidinin ağlatan vasiyeti
Zeytin Dalı Harekatı'nın üçüncü gününde teröristlerle girilen çatışmada Piyade Astsubay Üst Çavuş Musa Özalkan şehit oldu. Özalkan'ın göreve gitmeden önce arkadaşlarına vasiyetini söylediği ortaya çıktı.
Afrin şehidinin ağlatan vasiyeti
23 Ocak 2018 / 08:54 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 08:59

Özalkan çiftinin üç çocuğundan ortancası olan Musa Özalkan’ın şehadeti, Ankara Ayaş'taki ailesini yasa boğdu. Acılı ailenin evi taziye ziyareti için gelenlerle dolup taştı. Şehidin babaevine Türk Bayrağı asıldı. Sokakta bulunan diğer binalar da Türk bayraklarıyla donatıldı.

5 AYLIK KIZI YETİM KALDI

Şehit Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın 2 yıllık evli olduğu 5 aylık bir kız çocuğu bulunduğu belirtildi. Şehit Özalkan'ın naaşının yarın getirileceği ve askeri törenin ardından cenazesinin memleketi Ayaş’ta toprağa verilmesi bekleniyor.

ŞEHİDİN DUYGULANDIRAN VASİYETİ

Şehit asker, devletin ailesine vereceği paranın, müdavimi olduğu bir dernek aracılığıyla Telafer'deki Türkmen çocuklara okul yapınmında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet ediyor.

aa-012.jpg

 // M kececiler
Rabbim günahlarını affetsin mekanı cennet olsun sehidimizin...
23 Ocak 2018 10:26
 // mi
Allah rahmet eylesin. Şehitliik mertebesini nasib etsin inşallah. Aliesine ve yakınlarına Allah c.c. sabırlar versin....
23 Ocak 2018 09:10
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler