YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Af çıkacak mı çıkmayacak mı? Af da son durum ne? 2016
Af çıkacak mı çıkmayacak mı? Af da son durum ne? 2016
12 Ağustos 2016 17:59
Af çıkacak mı? Genel af'ta son durum nedir? Merak edilen bu soruların yanıtını haberimizden öğrenebilirsiniz. Af çıkacak mı 2016 konusunda herkes merakla son dakika açıklamaları bekliyor...Konuya ilişkin önemli açıklamalar dün yapıldı.

Hapishanelerin kapasitelerini zorlamaları nedeniyle af çıkacağı iddiları gündemde yer alıyor.  'Af çıkacak mı?' soruları mahkum ve mahkum yakınlarını heyecanlandırırken, af 2016 son dakika gelişmelerini araştırdık. Af çıkacak mı? işte bu sorunun yanıtını son dakika gelişmesi olarak sizlerle paylaşıyoruz. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ genel af açıklaması ile ilgili iddialara yanıt verdi. Mecliste af ile ilgili bir çalışmanın olup olmadığını merak edenler haberimizden gelişmeleri taki edebilir.

Milyonlarca mahkumu ilgilendiren af konusunda hükümetten açıklama geldiği haberini paylaşmıştık. İddiaya göre Adalet Bakanlığı af konusunda düğmeye basmış ve dosyaların incelenmesi için savcılıklara yazı göndermişti. Hele ki 15 Temmuz darbe girşimi sonrasında yurt genelinde gözaltı ve tutuklu sayısı cezaevlerindeki doluluk oranlarını yüzde 90'a çekmişken af çıkacak ve bu konu da 5 yıllık mahkumları kapsayacak şekilde açıklandı iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Kısmi af konusunda start verildi haberleri internette trend olmuşken, milyonlarca kişiyi ilgilendiren Kısmi af konusunda son dakika açıklamalar ve 2016 af ne zaman çıkacak detayları haberimizde.

AF ÇIKACAK MI 2016

2016 Genel Af yasası ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğü açıklamaları kamuoyuna duyuruldu mu? 15 Temmuz gecesi düzenlenen darbe girişimi ve püskürtülmesi ile birlikte vatan haini ilan edilen feto yandaşalrın yönelik soruşturmada tutukluluk istemi ile yargılanan hatta tutuklanan kişi sayısı binler ile hitap edilirken, cezaevlerindeki hat safhada doluluk konusunda hükümetin düğmeye bastığı açıklandı. İlk açıklama Melih Gökçek'ten gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, doluluk oranlarının hat safhada olduğu cezaevleri konusunda önümüzdeki günlerde af konusu gündeme düşebilir demişti. 

AK PARTİ SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı yönünde çalışmalar yapıldığı iddialarınI cevaplayan AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, "Detaylarını çok fazla bilemeyeceğim şu anda. Adalet Bakanlığı'nın bünyesinde cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Bu çalışmalar kısa süre içerisinde bitirilecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" diye konuştu.

ADALET BAKANI BOZDAĞ SON DAKİKA AÇIKLAMAYI YAPTI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, af çıkartılacağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Bekir Bozdağ, af konusunda herhangi bir çalışma yapılmadığını açıkladı. Bozdağ, "Herhangi bir af çalışması yoktur. Haber, yorumlar asılsızdır" dedi. Bu arada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,  konunun parti gündeminde olmadığını söyledi. "Bu konu henüz gündeme gelmedi. Nereden çıkıyor biz de şaşkınlıkla takip ediyoruz" diyen Yazıcı, "Bir kez daha net ifadeye edeyim; af gündemimizde yok, zihnimizde yok. Böyle bir şey olamaz. Ne partinin gündeminde ne hükümetin gündeminde" ifadelerini kullandı.  Yazıcı, denetimli serbestlikte süre uzatılması konusunun da gündeme gelmediğini belirterek, "Ama bu düşünülebilir" dedi.

 // Nazife hançer
Masum hiç suçu işlememiş gencecik savunmayan yoksulluk perişanlık kimin ruhu diyor parası arkası kuvvetli. Olanlar dışarda nerde. Adalet nerde devlet perişan Aile. Af,,istiyoruz katiller. Dışarda geziyor af,, istiyoruz özledim,,, içimyanıyor...
17 Mayıs 2017 17:23
 // bahar ali
Aff ver aff cumhur baskanimm yeter artik eşimden ayri cook zor geciyor lütfen artikk aff ver affffffff...
10 Aralık 2016 00:09
 // Hediye
Başbakanım ne olur Cıksın mu af ne olur eşimde ceza evinde çok zordayiz...
22 Kasım 2016 01:46
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler