YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adı ormanla yaşatılacak
Adı ormanla yaşatılacak
10 Mayıs 2010 20:58
Ayşe Selen Ayla'nın anısına 20 bin fidan dikiliyor

Kütahya Valiliği ve Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir'in Balçova ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ayşe Selen Ayla anısına hatıra ormanı oluşturuluyor. Kütahya - Afyonkarahisar karayolunun 22. kilometresindeki ormana toplam 20 bin fidan dikilecek.
 

Ormandaki fidan dikim çalışması Müftü Mustafa Üskülüplü ve katılımcıların duaları ile başladı. Okunan duaların ardından 13 hektardan oluşan hatıra ormanına ilk etapta 400 sedir dikildi. Hatıra ormanına önümüzdeki hafta içerisinde 20 bin fidan dikilecek.
 

Törene katılan baba Sertel Ayla, "Acımız sonsuz. Ömür boyu sürecek bir acı yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra başka çocuklarımızın başına böyle olaylar gelmez. Yapılan çalışmalar için Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederim. Bu tür hadiseler bizim acımızı bir şekilde azaltıyor. Acıların paylaştıkça azaldığına inanıyoruz. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Fidan dikim törenine anne Hatice Ayla, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı, çok sayıda siyasi parti temsilcisi öğrenciler ve yakınları katıldı. CHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler