YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acılarını bir yana bırakarak çözüm sürecine destek verdiler
Acılarını bir yana bırakarak çözüm sürecine destek verdiler
24 Nisan 2013 15:20
Konyalı şehit Seyit Hilmi Şahin'in ailesi "çözüm süreci"nden umutlu.

Bingöl-Elazığ Karayolu'nda 1993 yılında teröristlerce düzenlenen saldırıda oğlu jandarma er Seyit Hilmi Şahin'i kaybeden Hasan Hüseyin Şahin (61), yaptığı açıklamada, herkesin bu ülke, bayrak ve ezan için askerlik yaptığını söyledi.

Çözüm süreci kapsamında Akil İnsanlar Heyeti'nin kendilerini ziyaret ettiğini hatırlatan Şahin, kanı durduracak her şeye canı gönülden destek verdiklerini vurgulayarak, "Bu iş mutlaka çözülmeli. Hükümetimiz bu süreci başlattı. İnşallah çok çok iyiye gideceğine canı gönülden inanıyorum. Bu çözüm inşallah iyi olacak" diye konuştu.

"Hiç kimse ağlamasın"

Anne Şükrüye Şahin (61) ise oğlu şehit olduğunda hiç isyan etmediğini, sürekli Allah'a dua ettiğini dile getirdi. Çözüm sürecinden umutlu olduklarını söyleyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakanımız çok güzel, Cumhurbaşkanımız çok güzel. Bu güzellikler, ne getirir, güzellik getirir. Bu süreç iyi gidiyor. O gün gelen misafirlerden de Allah razı olsun, çok memnun oldum. Balkondan arabaları görünce ağladım. İçimden 'Hilmim düğünün olmamıştı, bugün düğünün oldu' dedim. Hiç kimse ağlamasın, bu kan bitsin, barış olsun. Ne Kürt densin, ne Türk densin. Çerkez'i var, Laz'ı var, herkes kardeş. Ben başından sonuna kadar süreci destekliyorum."

Şehit oğlunun sevdiği böreği akiller için yaptı

Akil Adamlar Heyeti'ndekilere ziyaretleri sırasında şehit oğlunun en sevdiği böreği ikram ettiğini anlatan Şahin, "Hilmim böreği sever. Onu yapayım ki onlar da yesin dedim. Çünkü onlar çocuğumun misafirleri" ifadelerini kullandı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler