YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acil serviste yok artık dedirten olay!
İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde, tadilat sırasında elektrik kesilince hastalara el feneriyle müdahale edilmesinin görüntüleri ortaya çıktı.
Acil serviste yok artık dedirten olay!
20 Şubat 2013 / 18:35 Güncelleme: 20 Şubat 2013 / 18:43

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde bir hasta yakını tarafından çekilen görüntüler yayınlandı. Acil serviste elektriklerin kesilmesiyle birlikte kalp krizi sebebiyle gözlem altında tutulan bir hastaya, doktorlar tarafından el feneri ve cep telefonu ışığı yardımıyla müdahale edildiği görülüyor.

Konu ili ilgili olarak bir açıklama yapan hastane yöneticisi Serdar Bayrak, haberin kurgu olduğunu ileri sürerek "Acil serviste jeneratörlerimiz var, 6 saniye içinde zaten devreye giriyor. Tamamen asparagas, art niyetli bir haber." dedi.

Elektrik kesilmesinin ardından jeneratörlerin hayati alanlara enerji verdiğini söyleyen Bayrak, "Bizim acil serviste yenileme çalışmamız var. Sadece acil hastalarımızı alıyoruz. Bir yandan bu işleri yaparken bir yandan sağlık hizmetlerini kesintisiz şekilde vermeye devam ediyoruz." diye konuştu.

CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler