YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"‘Abe areket edin beyaaa"
Edirne’nin İpsala İlçesi’nde 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında düzenlenen yürüyüşte, açılan "Abe areket edin beyaaa" pankartı, dikkat çekti.
"‘Abe areket edin beyaaa"
04 Ekim 2013 / 10:23 Güncelleme: 04 Ekim 2013 / 10:26

Edirne’nin İpsala İlçesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Dünya Yürüyüş Günü” etkinliği çerçevesinde yürüyüş düzenlendi.

"Abe areket edin beyaaa" pankartıyla, Trakya şivesiyle mesaj verilen yürüyüş; İpsala Meslek Yüksek Okulu önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grubun yaklaşık 3 kilometre yürümesiyle sürdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüş sonrası açıklama yapan İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, sağlıklı yaşam için İpsala’da gençler ve vatandaşlarla yürüyüş tertip edildiğini söyleyerek; “İnsanlığın sağlıklı kalabilmesi için mutlaka belli oranda hareket etmesi gerekiyor. Günde en az yarım saat yürüyüşü bütün sağlık insanları tavsiye ediyor.

Sağlık Bakanımızın da bu yıl için özellikle tavsiyesi bugünü yürüyüşlerle insanlara hatırlatın dileklerini bizde broşür ve pankartlarla bölgemiz insanına hatırlatmak istedik. Bizde pankartımızda “Abe Areket Edin Beyaa” yazarak bölge insanının konuşma diliyle hatırlattık. Sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur.” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin ise günümüzde kronik hastalıklarının en başta olanı hareketsiz yaşam olduğunu en azından haftada 3-4 gün yarım saat yürünmesi gerektiğini halkı bilinçlendirildiğini kaydetti.Yürüyüşe İpsala Belediye başkanı Mehmet Karagöz vatandaşlar katıldı. Yürüyüşe katılanlara sağlıklı yaşamla ilgili broşür ve şapka dağıtıldı.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler