YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'li gelin, Müslüman oldu
ABD'li gelin, Müslüman oldu
14 Mayıs 2013 11:43
İnternetten tanıştığı Türk gencine aşık olan Amerikalı genç kız, önce Müslüman oldu ardından nikah masasına oturdu.

İstanbul’da yaşayan Necip Uzunkaya ile Amerika’da yaşayan Jamie Parson internette tanıştı. Bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden tanışan ve ardından konuşmaya başlayan iki gencin internet macerası evlilikle noktalandı. İnternet üzerinden 5 yıl görüştükten sonra Türkiye’ye gelmeye karar veren Jamie Parson, İstanbul’u gördükten sonra Türkiye ve İslamiyet hakkında fikirleri değişmeye başladı. Erkek arkadaşı Necip Uzunkaya’dan İslam dini hakkında bilgi alan Parson, bir süre sonra İslamiyet’i seçerek dinini değiştirdi ve Jamie olan ismini de Ceren olarak değiştirdi.

Amerikalı genç kızın ailesinin durumu anlayışla karşıladığı ve Parson’u seçimlerinde özgür bıraktıkları belirtildi. Parson’un Müslüman olmasıyla birlikte iki genç ailelerden onay alarak nikah masasına oturdu. Necip Uzunkaya ile Jamie Parson Uzunkaya çifti, Şişli Çağlayan’da bir düğün salonunda doyasıya eğlendi. Uzunkaya çifti dünyada tıklanma rekorları kıran PSY’nin Gangnam Style şarkısıyla dans ederek misafirleri karşıladığı görüldü.

Amerikalı gelin Jamie Uzunkaya, 5 yıl önce tanıştıklarını anlatarak şöyle konuştu: “Uzun süre internetten görüştük. Aşık oldum ona. Ardından Türkiye’ye gelmeye karar verdim. Buraya geldikten sonra daha çok etkilendim. İslamiyet hakkında bilgi aldım. Müslüman olmaya karar verdim ve kararımdan dolayı mutluyum”

Uzunkaya çifti, balayını İstanbul’da geçirdikten sonra Amerika’da yaşayacaklarını söyledi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler