YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abant Gölü dondu
Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Abant Tabiat Parkı'nda bulunan göl buz tuttu.
Abant Gölü dondu
26 Ocak 2010 / 19:41 Güncelleme: 26 Ocak 2010 / 19:42

Tatilciler beyaz örtü içinde doyumsuz anlar yaşadı. 

KARTPOSTAL DEĞİL ABANT


 

Bolu'da bulunan ve özellikle kış aylarında tatilcilerin akınına uğrayan Abant'ta kartpostal gibi görüntüler oluştu. Kar kalınlığının bir metreye ulaştığı Tabiat Parkı'nda Abant Gölü dondu. Sömestre tatili nedeniyle Abant'a akın eden tatilciler eşsiz manzara karşısında gözlerine inanamadı. Balayı için Abant'ı tercih eden çiftler, ilk kez doğa harikası mekana gelenler karlar içinde yatıp yuvarlandı. İki günlük yağışın ardından güneşin yüzünü göstermesiyle inanılmaz görüntüler ortaya çıktı.  

Abant Gölü, hava sıcaklığının gece -15 dereceye kadar düşmesinin ardından dondu. Böylesine bir güzelliğin başka yerde olmadığını söyleyen tatilciler, "Gerçekten muhteşem bir manzara var. Abant'a aşık olduk. Herkesin gezip görmesi gereken sayılı yerlerden bir tanesi burasıdır. Kafa dinlemek için, rahat bir tatil yapmak için çok güzel. Gölde buz tutmuş. İnsanlar böyle bir manzarayı başka yerde bulamaz" diyerek cennet mekana övgüler yağdırdılar.  
 

Tatilcilerin Abant'a akın etmesiyle paytoncular ve kızaklı atçıların da yüzü güldü. Hem atlar hem de kızaklarla Abant Gölü'nün etrafını gezen tatilciler, unutulmaz anlar yaşadı. Abant Palace Genel Müdürü Alparslan Kılıç, sömestre tatilinde otellerinin yüzde 95 doluluk oranına ulaştığını belirterek, "Kar yağmasıyla birlikte her mevsim olduğu gibi Abant ayrı bir güzelliğe büründü. Bu eşsiz manzaranın tadını çıkartmak isteyen müşterilerimiz göl turu atarak ve otelimizin düzenlediği sosyal aktivitelere katılarak güzel bir tatil geçiriyorlar" dedi. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler