YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"9 yıldır üzgün ve şaşkınız"
Gaffar Okkan'ın korumasının annesi: Suikastın terör olayı olduğuna inanmıyoruz
"9 yıldır üzgün ve şaşkınız"
25 Aralık 2009 / 18:04 Güncelleme: 25 Aralık 2009 / 18:06

Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın korumalığını yapan Hataylı şehit polis Mehmet Kamalı'nın ailesi, oğlunun ve beş polise yönelik düzenlenen saldırının faillerinin kim olursa olsun mutlaka bulunması gerektiğini söyledi.

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde oturan şehit polis memuru Mehmet Kamalı'nın babası Osman Kamalı ve annesi Sultan Kamalı, 9 yıl önce kaybettikleri oğullarının katillerinin hâlâ bulunamaması karşısında oldukça üzgün ve şaşkın olduklarını ifade etti.

Genelkurmay'a yıllarca Kürtçe tercümanlığı yapan Yıldırım Beğler'in Norveç'te yaptığı, "Diyarbakır'da Gaffar Okkan'ı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı C Timi şehit etti. Bu ekip de daha sonra Malatya'da düşen Casa uçağı ile ortadan kaldırıldı." şeklindeki açıklamaları televizyondan ve basından izlediklerini ifade eden Osman Kamalı, "Faili meçhul cinayetlerin failleri bulunurken, Gaffar Okkan'ı ve polisleri şehit edenler bulunmadı. Bunların bulunmasını özellikle istiyoruz. Bunu vuranlar Hizbullah dediler kimse yok, terörist dediler yine kimse yok. Basında askeri JİTEM örgütünün vurduğu söyleniyor. Kimin vurduğunu bilmiyoruz. Bu cinayetlerin aydınlanmasını, suçlunun kim olursa olsun mutlaka adalete teslim edilmesini istiyoruz." diye konuştu.

Anne Sultan Kamalı ise bir yandan torununu sallarken, diğer yandan oğlu Mehmet ile Gaffar Okkan'ın birlikte çektirdiği fotoğraflara bakarak avunuyor.

Sultan Kamalı, "Terörist yapmadı, teröristler de yapmadı, oğlumu ve Gaffar Okkan ile 5 polisi öldürenlerin bulunmasını istiyoruz. Emniyetin içinden çıkar çıkmaz öldürülmesi olayı akıllarda soru işareti bıraktı. Terörist yapmaz, bu saldırı bence terör olayı değil. Gaffar Okkan'ı çekemediler. Allah ıslah etsin kendilerini. Faili meçhullerin bulunmasını istiyoruz." derken gözyaşlarını tutamadı. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler