YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 gün tatil kararı biletleri tüketti!
Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması bilet krizine neden oldu. Otobüs biletleri tükendi, trenlerde yer bulmak imkansız hale geldi. Havayolunda ise doluluk oranı yüzde 85’e ulaştı.
9 gün tatil kararı biletleri tüketti!
04 Ekim 2013 / 01:00 Güncelleme: 04 Ekim 2013 / 09:48

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olduğunun açıklanmasının ardından seyahatlerini karayoluyla yapmak isteyenler otogarlara akın etti. Bir gün sonra otobüs biletleri tükendi. Normal seferlerin tamamen dolması üzerine firmalar ek seferler koydu ancak bu da yetmedi. İkinci ek seferler için arayışa başladıklarını belirten Metro Turizm Seyahat Acentesi Ankara Bölge Müdürü İhsan Demirkol, “11-12 Ekim tarihlerinde bütün araçlar doldu” dedi.
 
Dönüş paniği

Demirkol, bayram tatili sonrası biletlerini erkenden ayıranların dönüş için ‘yer bulamam’ korkusuyla dönüş biletlerini de önceden aldıklarını belirtti. Rezervasyon yapmadıklarını söyleyen Demirkol, “Tatilin 9 gün olması nedeniyle ayın 19 ile 20’sinde dönecek olanlar 19, 20 ve 21 Ekim  biletlerini önceden aldılar. Bu tarihlerde dönüş biletleri yok” dedi.

Umutlar D2 araçlarında

Bilet bulmakta zorlanan vatandaşlar için yeni bir umut kapısı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan geldi. Yıldırım’ın D2 belgeli sadece turizm amaçlı kullanılan otobüslerin bayram boyunca vatandaşlara hizmet vereceğini açıklaması firmaları harekete geçirdi. Demirkol, ek seferlerin yetişmemesi halinde D2 araçları kullanacaklarını belirtti. Bu arada THY’de doluluk oranının yüzde 85’e ulaştığı öğrenildi.

 

BUGÜN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler