YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 çocuğunu ve eşini terk etti!
9 çocuğunu ve eşini terk etti!
31 Ağustos 2010 13:09
Şanlıurfa'da bir baba borçları yüzünden 9 çocuğunu ve eşini terk ederek kayıplara karıştı... Gözü yaşlı annenin feryadı ise yürekleri burktu...

Şanlıurfa'da bir baba, yaklaşık 3 ay önce borç yüzünden eşini ve 9 çocuğunu terk ederek kayıplara karıştı. 9 çocuğu ile yaşam mücadelesi veren annenin, göz yaşları içerisinde anlattıkları ise yürekleri dağladı.

Yaklaşık 3 ay önce 15 bin TL borç yüzünden 9 çocuk ile eşini terk eden baba, kayıplara karıştı. Babaları tarafından terk edilen 9 çocuk ile anneleri Emine Kerpiç, hayırseverlerin destekleri ile kaldıkları evde yaşam mücadelesi veriyor. Yavuz Selim Mahallesi'nde çocukları ile yaşayan anne Emine Kerpiç, 9 çocuğuna bakmakta zorluk çekiyor.

Harabe bir evde yaşayan 9 çocuk ile anne, hastalıklarla da mücadele ediyor. Hiçbir yetkilinin yardım elini uzatmadığı 9 çocuk ve anne, harabe halindeki evinin kirasını ödemezse dışarıda kalacak. Kocası tarafından terk edilen ve 9 çocuğu ile bir başına kalan anne Emine Kerpiç, göz yaşları içerisinde anlattıkları ise yürekleri dağladı. Anne Emine Kerpiç daha iyi yaşamaları için çocuklarını yurda vermek istediğini fakat buna da yüreğinin elvermediğini söyledi.

Anne Emine Kerpiç, çocuklarının daha küçük olduğunu ve tek başına bakamadığını belirterek, "Çok zor durumdayım. Bu ev bile bizim değil. Kirayı ödeyemezsem çocuklarım ile birlikte dışarıda kalacağız. Hiçbir çalışanım yok. Kocam çok borçlandı ve borçlarını ödeyemediği için de bizi terk etti. 15 bin TL borç altına girdi, onu da ödeyemedi ve bizi ortada bıraktı. Şaşırmışım ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarımın hepsi ufak. Allah rızası için birilerinin bize yardım elini uzatmasını istiyorum. Hiçbir yetkili bize yardım etmezse mecbur çocuklarımı yurda vermek zorunda kalacağım. Kendim bakamıyorum çünkü. 9 çocuğa bakmak hiç kolay değil. Çocuklarıma diyorum 'sizi yurda vereceğim' çocuklarım geliyor eteğimi tutuyor, ağlıyor ve 'anne ne olur bizi gönderme' diye bana yalvarıyor. Çocuklarımı yurda da veremiyorum. Dayanamam çünkü onların hasretlerine, bırakamam onları. Babaları gitmeden önce kavga ettik. Ben kendisine çocuklarını bırakıp gitme dedim, oda bana 'çocukları ne yaparsan yap istersen yurda at' dedi. Çocuklarım ağlıyor ve diyor 'anne bizi hiçbir yere verme' çok zor durumda kalmışım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yetkililerimizin bana değil, Allah rızası için çocuklarıma yardım elini uzatmasını istiyorum" dedi.

Anne Emine Kerpiç, bu ay kirayı ödeyemezse çocukları ile birlikte dışarıda yatacak. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler