YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 bin kişilik iftar sofrası
9 bin kişilik iftar sofrası
14 Temmuz 2014 04:39
Çankırı Belediyesi'nce düzenlenen iftar programında 9 bin kişi aynı sofrada buluştu.

Belediyenin mahalle iftarları kapsamında 74 bin nüfuslu Çankırı'da Fuar Yolu mevkisinde iftar sofrası kuruldu. Akşam ezanının okunmasıyla vatandaşlar, ellerini semaya kaldırarak dua etti ve birlikte oruç açtı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazan süresince kentin hemen hemen her yerinde iftar sofraları kurduklarını söyledi.

Bugün sokak iftarlarının en kalabalığını gerçekleştirdiklerini ifade eden Dinç, şöyle konuştu:

"Genciyle, yaşlısıyla, amiri, memuruyla, toplumun her kesimiyle dayanışma ruhu içinde iftarımızı yapıyoruz. Halkımıza, bugün bu güzelliği yaşattığı için teşekkür ediyorum. Sokak iftarlarında birlik, beraberlik ruhu, kaynaşma ve dayanışmayı amaçlıyoruz. Gördüğünüz gibi 9 bin kişilik iftar hazırladık. 'Masalarımızın yüzde 99'u doldu' diyebiliriz. Biz bu sokak iftarlarıyla kaybolan eski değerlerimizi yeniden hayata geçirdik. Aynı sokak, aynı bölgede oturan insanlar ramazanın manevi iklimi içinde senede bir gün de olsa aynı sofraya oturmanın mutluluğunu yaşıyor."

Şehrin yaklaşık yüzde 15'inin sokak iftarına katıldığını belirten Dinç, kalabalığın, vatandaşların da bu durumdan çok memnun olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.

İftar programına, AK Parti Çankırı Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler