YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
87 yaşındaki Kore gazisinden darbecilere gözdağı
87 yaşındaki Kore gazisinden darbecilere gözdağı
23 Temmuz 2016 16:26
Manisalı Kore Gazisi 87 yaşındaki Muhittin Abasakal 15 Temmuz’daki askeri darbe girişimine tepki göstererek ilerleyen yaşına rağmen darbecilerin karşısında dimdik duracaklarını ve bu ülkeyi çapulculara teslim etmeyeceklerini söyledi.

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz Cuma akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da tepkiler devam ediyor. 

Manisa'nın Manevi mimarı olarak bilinen Ahmet Şemseddin-i Marmaravi Yiğitbaşı Hazretlerinin mezarının bulunduğu Yiğitbaşı Camiinde demokrasi şehitleri için dualar edilip pilav hayrı yapıldı. 

Hayra katılan 87 yaşındaki Kore Gazisi Muhittin Abasakal, bu ülkeyi darbecilere teslim etmeyeceklerini söyledi.

Yiğitbaş Camii İmam Hatibi Murat Emgener, 15 Temmuz Cuma gecesi ülkemizin çok büyük bir badire atlattığını söyledi. 

Emgener, “Rabbim bu milleti, bu vatanı korudu. Bizde Manisa’mızın manevi mimarı olan Yiğitbaş Veli Hazretlerinin huzurunda 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizin anısına dua ediyoruz, ikramı yapıyoruz. 

Onların sayesinde bugün rahatça hareket ediyoruz. Eğer ki onlar başarılı olmasaydı bugün rahat bir şekilde olamazdık. Allah bizi korudu. Bu millet vatanı için, dini için, milleti için canını nasıl vereceğini 15 Temmuz’da göstermiş oldu. 

15 Temmuz’dan beri gerek bizler cami görevlileri olarak gerek camilerimizde salalarla, dualarla, ezanlarla milletimizi uyarmaya çalıştık. 

CANIMIZI VERECEĞİMİZİ İFADE ETTİK

Gerekse meydanlarda halkın önüne geçip vatan için, millet için, din için canımızı vereceğimizi ifade ettik. 

Rabbim bu memlekete böyle badireler yaşatmasın. Hala tehlike geçmiş değil. Rabbim ülkemizi muhafaza eylesin. 

GELECEK NESİLLERİMİZİ VATAN SEVGİSİYLE BÜYÜTECEĞİZ

Rabbim bu vatanı, bu milleti korusun. Birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde kıyamete kadar huzurlu bir şekilde yaşamayı cümlemize nasip etsin. Gelecek nesillerimizi de vatan sevgisiyle büyüteceğiz.” dedi.

Yıllar önce Makedonya’dan Manisa’ya gelen ve 1950 yılında Kore’de savaşan Kore Gazisi Muhittin Abasakal (87), “Biz kendi bayrağımız için, kendi ülkemiz için, kendi milletimiz için direniyoruz. Kimseden çekinmeyiz.

Hazırız, tetikteyiz. Bu darbecilerin yaptığını isyan olarak görüyoruz. Bizler bu darbecilerin karşısında dimdik duracağız. 

O ÇAPULCULARA BU MEMLEKETİ TESLİM ETMEYİZ

Biz anamızı, babamızı, milletimizi, vatanımızı bunlara bırakamayız. Bu vatanın evladıyız. O çapulculara bu memleketi teslim etmeyiz. İnşallah onlar hiçbir zaman bu ülkede barınamasın. 

Onları yaşatmayız biz” diye konuştu. Konuşmaların ardından hep birlikte ülkemizin birlik ve beraberliği için dualar edilirken duanın ardından pilav ayran ikramında bulunuldu. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler