YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
83 yaşında Kur'an öğrendi
83 yaşında Kur'an öğrendi
07 Kasım 2013 14:05
Aydın'da bir gözünde 11, diğer gözünde ise 13 derece görme bozukluğu olan yaşlı adam, 83 yaşında Kur'an-i Kerim okumayı öğrendi.

Harfleri öğrendikten sonra ümitsizliğe kapıldığını ve Kur'an-ı Kerim'i öğrenemeyeceği noktasında şüpheye düştüğünü belirten Hıfzı Çarpaz, Aydın Merkez Çeştepe Kavaklarmeydanı Camii imamlarının yardımıyla amacına ulaştığını anlattı. Çarpaz, “Bizim çocukluğumuzda Kur'an-ı Kerim okumak yasaktı ve böyle olduğu için biz de öğrenmeye cesaret edemedik.

Jandarma Kur'an-ı Kerim okuyan evlere ve hocalara baskın yapıyordu. Yaşımız ilerledikten sonra ve dünya işleriyle meşgul olmaya başlayınca bu zaman diliminde Kur'an-ı Kerim öğrenme fırsatı olmadı. Bugünkü Türkiye şartlarında Kur'an-ı Kerim öğrenmek çok kolaylaştı. İmam hatiplerde ve camilerde hocaların açtığı kurslar sayesinde birçok insan Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyor” şeklinde konuştu.

Aydın Çeştepe Beldesi Kavaklar Camii İmam Hatiplerinden Hasan Ali Yılmaz, göreve başladıkları andan itibaren halkla iç içe olduklarını dikkat çekti. Birlik ve beraberlik içerisinde belediye ile birlikte çok güzel organizasyonlar yaptıklarını kaydeden Yımaz, “Cemevlerinin yapımında ve açılışlarında da bulunarak aşure günlerinde ve Kutlu Doğum Haftası'nda birlik ve beraberlik içinde hocalarımızla birlikte organizasyonlar yapıyoruz. Bu bağlamda Hıfzı Amca’nın yaşlı veya genç olması önemli değil çünkü Hıfzı Amca bizim için bir milattır. Hıfzı amca Kur'an-ı Kerim'i iki kere hatim etti. Kurslarımız her zaman devam ediyor ve kardeşlerimizi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yılmaz, Hıfzı Çarpaz’ı en kısa sürede kutsal topraklara göndermeyi hedeflediklerini söyledi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler