YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
83 köy yolu hala kapalı
83 köy yolu hala kapalı
18 Ocak 2015 14:51
Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı ve tipi nedeniyle 83 mahalle, köy ve kom yolu ulaşıma kapalı bulunuyor

Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından yol, kaldırım, cadde ve sokaklar karla kaplandı. Hava sıcaklığında yaşanan düşüş nedeniyle vatandaşlar, buz tutan kaldırımlarda yürümekte güçlük çekiyor. Belediye ekipleri ise kent merkezindeki yol ve kaldırımlarda biriken karları temizlemeye çalışıyor.

Kar yağışı ve tipinin etkisiyle Erzurum'da 30, Van'da 26, Muş'ta 18, Bitlis'te 9 mahalle, köy ve kom yoluna ulaşım sağlanamıyor. Erzurum ve Van büyükşehir belediyeleri ile il özel idarelerine bağlı karla mücadele ekipleri yolların açılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı 53 ekip de 19 ilçede kapanan yolların yeniden açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Kent merkezlerinde ise kamyonlara yüklenen kar kütleleri, şehir dışına taşınıyor. Karayolları ekipleri de sürücülerin zor durumda kalmaması için yollarda karla mücadele ve tuzlama çalışması yapıyor.

Ağrı

Ağrı-İran karayolunda oluşan sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Sis nedeniyle görüş mesafesinin 20 metreye kadar düştüğü E-80 karayolunda, bazı sürücüler güçlükle ilerlerken, bazıları da araçlarını dinlenme tesislerine park ederek sisin etkisini yitirmesini bekliyor.

Sürücülerden Kayhan Kuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sis nedeniyle yarım saatlik yolda bir saatte ilerleyebildiğini bildirerek, "Yolda yoğun sis var, görüş mesafesi çok düştü ve araçların gidiş gelişi zor oluyor" dedi.

Eleşkirt ilçesinde ise soğuk hava nedeniyle çatılarda metrelerce uzunlukta buz sarkıtları oluştu, evlerin çeşmeleri dondu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler