YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
82'lik dedeyi kandırdılar...
82'lik dedeyi kandırdılar...
20 Şubat 2010 10:34
Bir televizyon programında yayınlanan evlenme programına katıldı. Hayatı karardı. 82 yaşındaki dedeyi evlenme vaadiyle kandıran kadın yaşlı amcanın bir miktar parasını ve altınını alarak kayıplara karıştı

Bayburt'ta yaşayan 82 yaşındaki Azimet Karatekin, bir televizyon kanalında yayımlanan evlilik programında tanıdığı kadının, evlenme vaadiyle, bir miktar altın ve parasını aldıktan sonra kaçtığı iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu.

Emekli olan Karatekin, yaptığı açıklamada 2008 yılında bir televizyon kanalındaki evlilik programında, 56 yaşındaki S.E. ile tanıştığını, ancak programda anlaşamadıkları için evlilik kararı almadıklarını söyledi.

Programın ardından S.E'nin 3 ay boyunca kendisini telefonla aradığını öne süren Karatekin, ''Bana, 'bütün isteklerini yerine getiririm, evinin hanımı olurum, yeter ki benimle evlen, ne olur beni bırakma' şeklinde sözler söyledi. Ben de ona inanarak evlenmeyi kabul ettim'' dedi.

Bunu üzerine Adana'da yaşayan S.E'ye 200 lira gönderip masraflarını karşılayarak Bayburt'a gelmesini sağladığını ifade eden Karatekin, ''Bayburt'ta bir gün kaldık. Benden altın istedi. Kendisine o dönemin parasıyla 5 bin 250 lira değerinde 4 bilezik, 1 gerdanlık, 1 saat, 1 yüzük ile 1 takım küpe aldım. Daha sonra nikah işlemleri için, programın yapıldığı televizyona gitmek üzere yola çıktık'' diye konuştu.

S.E'nin bu arada kendisine Trabzon'da bir ev kiralayıp burada kalma teklifinde bulunduğunu ve bunu kabul ettiğini öne süren Karatekin, ''Trabzon'a gidip, kiralık ev baktık ancak bulamadık. Ona Bayburt'a dönmeyi teklif ettim ama Trabzon'da kalıp ev aramak istediğini söyledi. Beni de Bayburt'a gönderdi. Bir daha da gelmedi'' dedi.

Azimet Karatekin, birkaç ay sonra, S.E'nin telefonla arayarak, Adana'da olduğunu ve Bayburt'a dönmek istediğini belirterek, kendisinden yol parası istediğini öne sürerek, ''Yine ona inanarak 150 lira daha gönderdim. Ama gelen giden olmadı'' diye konuştu.

Dolandırıldığını anlayınca savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Karatekin, ''Ben bir hata yaptım, dolandırıldım. Kimse benim durumuma düşsün istemiyorum. Bu işleri kendilerine meslek edilenlerin de bir an önce yakalanıp hukuk önünde hesap vermelerini istiyorum. Ama helal süt emmiş namuslu biri de karşıma çıkarsa, yine evlenmeyi düşünüyorum'' dedi.

A.A.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler