YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
80'lik nineye öyle bir ceza verildi ki
80'lik nineye öyle bir ceza verildi ki
10 Mart 2010 16:01
Erzurumda elektirik sayacının mührünü kırıdğı gerekçesiyle yargılanan 77 yaşındaki nineye öyle bir ceza verildi ki. Nine cezaya göre 5 ay düğünlere gidemeyecek...

Erzurum'da elektrik sayacının mührünü kırdığı gerekçesiyle yargılanan 77 yaşındaki Sevim Künde'ye 5 ay süre ile düğünlere gitmeme cezası verildi.

Hilalkent semtinde, 25 yaşındaki sara hastası kızı Yasemin ile birlikte yaşayan Sevim Künde, hastalanınca elektrik borcunu ödeyemedi. Aras Elektrik Dağıtım Şirketi ekipleri, birkaç aya ait faturaların tahsil edilmemesi üzerine evin elektriğini keserek sayacı mühürledi.

Yaşlı kadın hasta kızının bakımını yapabilmek için saatin mührünü açarak evine elektriği yeniden bağladı. Mührü kırdığı belirlenen yaşlı kadın hakkında ARAS Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından yapılan suç duyurusu üzerine Erzurum 4. Asliyle Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Sevin nine mahkemeye verdiği savunmasında, hastalandığı için birkaç ay elektrik borcunu ödeyemediğini, bir süre sonra da evinin elektriğinin kesildiğini söyledi.

Mahkeme heyeti yaşlı kadına Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında ''5 ay süreyle düğünlere gitmeme cezası'' verdi.
Bağ-Kur emeklisi olduğunu ve 400 TL maaş ile geçimini sağlamak zorunda kaldığını söyleyen yaşlı kadın vücudunda ileri derecede yanıkları olan ve bu nedenle evde yıllardır bakımını yaptığı 25 yaşındaki kızıyla birlikte yaşadığını söyledi.
Sevim Künde, "Elektriği yeniden bağladığımız için mahkemelik oldum ama Allah devletten razı olsun, bilmeden yaptığım hata yüzünden beni mağdur etmedi. Düğünlere gitmeme cezası vermişler. Zaten benim bu yaştan sonra düğüne gidecek halim mi var ki. Böyle bir olayı yaşadığım için üzüldüm" diye konuştu.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler